امروز: سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ -
ایلام - معاون امور طیور جهاد کشاورزی ایلام گفت: ۸۰ درصد اشتغال ایلام وابسته به دام و دامپروری است. ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 11 ژوئن 2019  |  زمان: 19:55 ب.ظ  | شماره خبر: 31185   

حسین یوسف جمال در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان ایلام یکی از قطب های دامپروری کشور محسوب می شود و بیش از ۸۰ درصد اشتغال استان وابسته به دام، دامپروری و نیز صنایع جانبی آن در زیربخش های طیور و زنبور عسل است.

وی افزود: استان ایلام ۱.۲ درصد مساحت کشور را داراست، با این وجود تنوع زیست محیطی، جغرافیایی و آب و هوایی این امکان را می دهد بهترین و باکیفیت ترین محصولات دامی در زمینه تولید گوشت قرمز، عسل و تولیدات طیور در این استان وجود داشته باشند.

وی عنوان کرد: مجموع تولیدات فرآورده‌های دامی در استان ایلام ۱۷۲ هزار تن در سال است که این تولیدات امنیت غذایی و سلامت جامعه را تضمین کرده و کوچکترین نوسانی در این بخش می تواند باعث مشکلات و معضلاتی در سلامت افراد جامعه باشد.

وی تصریح کرد: حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار واحد دامی در سطح استان وجود دارد و نزدیک به ۸۹۰ خانوار شاغل در بخش دامپروری مشغول به فعالیت هستند.

توسعه بخش زنبورداری در ایلام

یوسف جمال عنوان کرد حدود ۳۹۰ واحد مرغداری در سطح استان ایلام فعال است که از لحاظ تولید کیفی با ساختار جهانی برابری می کند.

وی ادامه داد: در استان نزدیک به ۱۰۱ هزار کلونی زنبور عسل فعال است که از این تعداد بالای ۹۰۰ تن عسل استحصال می شود، اشتغالزایی در این بخش نیز یک هزار و ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم است.

وی عنوان کرد: اشتغال جانبی این بخش نزدیک به یک هزار و ۷۰۰ تا دو هزار نفر است، نکات توسعه ای در این بخش توجه به تولیدات جدید غیر از عسل است که زیرساخت های آن در استان شروع شده است.

خبر جدید  ایجاد ۲۳۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان ایلامی

معاون امور طیور و زنبور عسل جهاد کشاورزی ایلام تصریح کرد: برنامه هایی در راستای زنبور عسل و استحصال ژل رویال، تولید ملکه، بچه زنبور و نیز استحصال زهر زنبور برای اشتغال بیشتر در این بخش در نظر گرفته شده است.

کد خبر ۴۶۳۸۳۵۸


منبع :: ۸۰ درصد اشتغال ایلام وابسته به دامپروری است

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.