احمد کرمی روز چهارشنبه درمراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها که با حضور دکتر شریعتی معاون آموزشی وزیر علوم در دانشگاه ایلام برگزار شد با اشاره به نقش محوری دانشگاه در برداشتن موانع توسعه در استان، گفت: امروز ایلام بر ریل توسعه قرار گرفته است و برای تداوم این مسیر و رسیدن به افقی روشن تر نیازمند حضور بیشتر دانشجو و دانشگاه در امورات پیش روی استان هستیم ...
تاریخ مخابره: جمعه 28 سپتامبر 2018  |  زمان: 10:07 ق.ظ  | شماره خبر: 11296   

شعارسال:معاون عمرانی استانداری ایلام گفت: سند آمایش سرزمینی توسعه استان ایلام را شتاب می بخشد.

احمد کرمی روز چهارشنبه درمراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها که با حضور دکتر شریعتی معاون آموزشی وزیر علوم در دانشگاه ایلام برگزار شد با اشاره به نقش محوری دانشگاه در برداشتن موانع توسعه در استان، گفت: امروز ایلام بر ریل توسعه قرار گرفته است و برای تداوم این مسیر و رسیدن به افقی روشن تر نیازمند حضور بیشتر دانشجو و دانشگاه در امورات پیش روی استان هستیم.

وی در ادامه با توجه به تحت اقدام بودن تدوین سند آمایش سرزمینی در استان، افزود: سندآمایش سرزمینی نقشه راهی مطمئن است که می تواند توسعه استان را شتاب بخشد.

معاون امور عمرانی استاندار ایلام در ادامه با طرح این سئوال که اگر دانشگاه مبدا تحولات است بایست نشانه های این تحول را در توسعه استان مشاهده کنیم، اظهار داشت: دانشگاه بایست مسئله محور باشد و چراغ به دست در شرایط کنونی جامعه راه پر پیچ و خم مشکلات را در هم بشکافد و راهی برای برون رفت از آن پیدا کند.

وی ادامه داد: اگر دانشگاه بتواند بین علم و کار یا به عبارتی بین آنچه که دانشجو تحصیل می کند و با آنچه در بازار کار است ارتباط مثبتی برقرار کند آن زمان است که بایست گفت که در مقوله دانشگاه به هدف خود رسیده ایم.

کرمی مهمترین سرمایه استان را علاوه بر منابع عظیم نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر ثروت های خدادادی در استان، نیروی انسانی مستعد استان عنوان کرد و گفت: این نیروی انسانی را می توان در دانشگاه به دو ابزار پژوهش محوری و مهارت آموزی مسلح ساخت تا امید پیوند بین صنعت و دانشگاه و ارتباط بین علم و بازار کار محقق شود.

وی ادامه داد: برای بررسی این مهم که آیا بین دانشگاه و بازار کار آن ارتباطی که مد نظر ماست برقرار است یا نه، تعداد فارغ التحصیلان یک رشته را با وضعیت همان رشته در بازار کار بسنجیم تا به عینه شاهد اثربخشی و بهره وری آن رشته در عالم واقع باشیم.

وی در پایان به تعامل و انسجام بسیار مثبتی که در استان وجود دارد اشاره کرد و گفت؛ خوشبختانه امروز تعامل بسیار خوبی بین دانشگاه و دیگر حوزه ها برقرار است و انشاءالله بتوانیم بیش از پیش از این ارتباط مثبت در جهت توسعه استان استفاده مطلوب کنیم

لینک منبع خبر

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار۴مهر ۹۷، کد خبر: ۴۴۱۳۷۹۳، www.mehrnews.com

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.