به گزارش خبرگزاری برنا ازایلام ؛ حیدر نعمتی اظهار داشت: لازمه رونق تولید، کاهش بیکاری، افزایش اشتغال وجود سرمایهگذارانی است که با خلق زمینههای تولید بستر اشتغال و تولید را در استان ایلام فراهم کنند و در این ارتباط استان ایلام از تمام سرمایهگذارانی که تمایل به سرمایهگذاری داشته باشند استقبال میکند.

اوبا اشاره به ظرفیتهای سرمایهگذاری در استان ایلام در ابعاد نفت، گاز و پتروشیمی و منابع غنی زیرزمینی، معادن و توریست و گردشگری افزود : استان ایلام آمادگی کامل در جذب سرمایه گذاران واقعی دارد و همه دستگاهها هم همکاری لازم در زمینه اجرای طرحهای اقتصادی و اشتغال زا که منجر به تولید شود، رادارند.

معاون اقتصادی استانداری ایلام، مرز تجاری مهران را یکی دیگر از محاسن سرمایهگذاری در ایلام نام برد و تاکید کرد: موانع پیش روی سرمایه گذاران در استان برداشته شده است و سرمایهکذارانی که تمایل به سرمایهگذاری داشته باشند با مانعی مواجه نمیشوند.

نعمتی در ادامه افزود: تکمیل زنجیره ارزش توسط شرکت سرمایهگذاری کوثر در ایلام در حال انجام و قرار است گاوداری شیری ۲ هزار راسی توسط شرکت کشت و صنعت شرف اباد وابسته به شرکت کشاورزی کوثر در استان ایلام اجرا شود.