امروز: سه شنبه, ۲۱ اردیبهشت , ۱۴۰۰ -
ایلام - جهاد کشاورزی استان ایلام مثل سال های گذشته طرح هایی را برای بهره برداری و افتتاح طی هفته جهاد کشاورزی آماده کرده که آمار اشتغال آنها بسیار مبهم است. ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 12 ژوئن 2019  |  زمان: 19:43 ب.ظ  | شماره خبر: 31225   

به گزارش خبرنگار مهر، طبق اعلام مسئولان جهاد کشاورزی ایلام به مناسبت گرامی داشت هفته جهاد کشاورزی در سال جاری تعداد ۲۰ پروژه تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۱۷۲ میلیارد و ۴۷ میلیون ریال با اشتغالزایی ۷۲۲ نفر و تعداد ۹۲۴ خانوار بهره مند افتتاح و به بهره برداری می رسد.

علاوه بر این تعداد دو پروژه شاخص این بخش با اعتباری بالغ بر ۱۵۸ میلیارد ریال با اشتغالزایی یک هزار و ۲۵۰ نفر و تعداد ۵۸۰ خانوار بهره مند کلنگ زنی خواهد شد.

این طرحها شامل ایستگاه پمپاژ، شبکه های آبیاری تحت فشار، برقی کردن چاه های آب کشاورزی، تسطیح اراضی کشاورزی، عملیات خاکی و سنگی ملاتی و جنگل کاری است.

آمارهای عجیب اشتغال در طرح های افتتاحی و کلنگ زنی شده جهاد کشاورزی به خوبی مشهود و مبهم است، در حالی که طرح های کلان صنعتی کشاورزی در استان اصلاً وجود ندارد.

سوال اینجاست کدام دو پروژه شاخص کشاورزی ایلام است که اصلاً اطلاع رسانی در مورد آنها صورت نگرفته و باعث اشتغال یک هزار و ۲۵۰ نفر می شود.

جهاد کشاورزی استان ایلام هر ساله در هفته دولت، هفته جهاد کشاورزی و دهه فجر آمارهایی از اشتغال طرح های بهره برداری و کلنگ زنی ارائه می دهد که اصلاً با داشته های ایلام و مشاهدات هم خوانی ندارد.

آنچه که در حال حاضر در طرح های کشاورزی استان مشاهده می شود، عمدتاً نیمه صنعتی و سنتی است که اشتغال مستقیم بسیار کمی را ایجاد می کند.

چنین اعداد و ارقامی در ایلام بسیار اغراق آمیز است

یک کارشناس مسائل اقتصادی در استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اصلاً چنین اعداد و ارقامی در ایلام بسیار اغراق آمیز است و مگر می شود یک دستگاه اجرایی طی یک سال آن هم در استان ایلام اشتغال ایجاد کند.

خبر جدید  تحصیل ۱۵۱ هزار دانش آموز استثنایی در مدارس کشور

علیرضا پور احمد بیان داشت: اگر در طی پنج سال گذشته به آمارهای جهاد کشاورزی نگاه کنید الان باید در استان محرومی مثل ایلام بیکاری وجود نداشت، در حالی که در استان بیکاری به دلیل تعطیلی طرح های حوزه کشاورزی استان بیشتر شده است.

وی با اشاره به اینکه بعضی از طرح های حوزه کشاورزی هم دو یا سه بار افتتاح می شوند، افزود: متاسفانه حوزه کشاورزی استان پر ظرفیت ترین بخش برای اشتغال در استان است ولی این بخش اسیر آمار و ارقام غیر قابل باور برای مردم شده است.

وی تصریح کرد: طرح های کلان در حوزه کشاورزی مثل شهرک های گلخانه ای که اشتغال بالایی ایجاد می کنند به دلیل عدم حمایت متوقف شده است.

پور احمد اظهار داشت: به نظر می رسد راستی آزمایی برای طرح ها و اشتغال ایجاد شده در حوزه جهاد کشاورزی استان ضروری باشد.

کد خبر ۴۶۳۸۸۱۵


منبع :: آمارهای مبهم اشتغال جهاد کشاورزی ایلام/ لزوم راستی آزمایی

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.