به گزارش برنا از ایلام ;قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلاماظهار داشت: امسال طرح های بسیار خوبی در حوزه نفت و گاز، پتروشیمی، بزرگراه و آزاد راه، پ. پ و راه آهن در دستور کاراستان ایلام قرار دارد که با اجرای آنها تحول موثری در حوزه اشتغال و تولید صنعتی این استان ایجاد می شود.
وی افزود: شرکت دانا کار لرزه نگاری در شهرستانهای ایوان و چرداول با سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی وزارت نفت شروع شده و به حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر نیرو نیاز دارد.
وی ادامه داد: میدان دانان و آبان با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی وارد فاز اجرایی شده و شرکت پ. پ نیز در اردیبهشت ماه جاری عملیات خود را شروع کرده که انتظار می رود حداقل ۳۰۰ الی ۴۰۰ نفر نیرو جذب کند.
وی با تاکید بر اجرای پروژه های پتروشیمی دره شهر و مهران گفت: علاوه بر این طرح ها کار احداث آزاد راه از حمیل به ایلام و پل زال به دهلران نیز باید پیگیری و اجرایی شود.
سلیمانی دشتکی گفت: در نشست های ستاد اقتصاد مقاومتی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شورای اشتغال باید تلاش جدی صورت گیرد تا این طرح ها به سرانجام برسند و مردم استان از مزایای آنها در امر اشتغال و تولید بهره مند شوند.
وی تاکید کرد: استان ایلام با وجود این طرح ها در سال جاری به عنوان پیشران توسعه کشور می توان تلقی کرد و باید برای عملی شدن شعار امسال که به فرموده مقام معظم رهبری رونق تولید نامگذاری شده همه باید تلاش کنیم.
استاندار ایلام پیشتر ابراز امیدواری کرد که بعد از ماه مبارک رمضان رییس جمهوری به ایلام سفر کند.

خبر جدید  ایجاد ۶۸۶ فرصت شغلی در حوزه صنایع دستی و گردشگری ایلام