مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ایلام با بیان اینکه اعتماد و اعتقاد به آزمایشگاه های فنی و مکانیک خاک موجب افزایش کیفیت ساخت و ساز در پروژه های عمرانی می شود، گفت: این آزمایشگاه هم اکنون بر بیش از 10 پروژه شاخص نظارت و کنترل دارد. ...
تاریخ مخابره: جمعه 21 سپتامبر 2018  |  زمان: 00:44 ق.ظ  | شماره خبر: 11036   

شعارسال: مهدی ساعدی اظهار داشت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ایلام با دارا بودن دستگاه های مجهز و توانمند در ارائه خدمات مشاوره ای هم اکنون در بسیاری از پروژه های شاخص استان در راستای ارتقاء کیفیت سازه ها در بخش های راهسازی ، صنعت ساختمان ، نفت و گاز و سایر زمینه ها فعال است.

وی با اشاره به وظایف این دستگاه اجرایی افزود: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ایلام نظارت، کنترل و بازرسی از پروژه‌های عمرانی را قبل، حین و بعد از اجرا بر عهده دارد.

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ایلام تاکید کرد: این آزمایشگاه هم اکنون با پنج شعبه در شهرستان های ایلام ، آبدانان ، دهلران ، دره شهر و مهران فعال بوده و گستره فعالیت این شرکت در زمینه کنترل کیفی بسیار فراتر از آزمایشگاه های بخش خصوصی فعال در این عرصه است و امکان انجام آزمایش های مختلف هر نوع مصالح به کار رفته در ساخت و سازهای عمرانی برای این شرکت مقدور است.

ساعدی ضمن برشمردن لزوم انجام مطالعات ژئوتکنیک و آزمایشات مکانیک خاک قبل از احداث هرگونه ساختمان یادآور شد: اهمیت ندادن به موضوع مطالعات ژئوتکنیک می تواند منجر به افزایش حجم عملیات ، افزایش هزینه های اجرایی ، احتمال ریسک و در نتیجه کاهش عمر مفید سازه ها شود.

وی به اقدامات صورت گرفته این آزمایشگاه برای کیفیت سنجی خاک اشاره کرد و گفت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان ایلام با ارائه خدمات مختلفی چون آزمایشات ژئوتکنیک ، مقاومت مصالح ، غیر مخرب ، قیر و آسفالت ، بخش شیمی و فلزات آماده همکاری در تمامی پروژه های استان است.

مدیر آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ایلام اضافه کرد: در حال حاضر این آزمایشگاه در پروژه های عمرانی بزرگی از جمله طرح سامانه گرمسیری ، چهارخطه کردن جاده ایلام – مهران ، احداث پتروشیمی دهلران ، پتروشیمی ایلام ، طرح توسعه میدان نفتی آذر مهران ، پالایشگاه N.G.L3100 دهلران و سد شهدای ایلام حضوری فعال و مثمر ثمر دارد.

ساعدی افزود: این آزمایشگاه با داشتن نیروهای متخصص و تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و سابقه ای طولانی در امر خطیر کنترل کیفی پروژه های عمرانی دارای پتانسیل لازم جهت کنترل کیفی و نظارت بر روند ساخت و ساز های عمرانی است.

وی با اشاره به شعار این آزمایشگاه که کیفیت ، رمز توسعه پایدار است، گفت: هزینه مطالعات ژئوتکنیک درصد ناچیزی از کل بودجه یک پروژه را شامل می شود که در صورت انجام ندادن مطالعات مذکور چه بسا هزینه های سنگین تری بر این پروژه ها تحمیل و بی توجهی به این امر می تواند خسارات جبران ناپذیری را به پروژه ها وارد سازد.

وی اضافه کرد: قرار گرفتن استان ایلام در زمره نقاط زلزله خیز کشور ایجاب می کند همه دستگاه های اجرایی و کارفرمایان بخش خصوصی نسبت به اهمیت مطالعات ژئو تکنیک در انجام پروژه های در دست اقدام خود بی تفاوت نباشند.

به گزارش ایرنا، آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک یک شرکت دولتی است که زیر نظر وزارت راه و شهرسازی فعالیت دارد، این آزمایشگاه استحکام و طول عمر پروژه‌ها را می سنجد و در راستای کنترل کیفی مصالح ساختمانی و اختلاط بتن، آسفالت، آزمایشات صحرایی و ژئوتکنیک، مکانیک خاک و طرح فنداسیون ضرایب زلزله فعالیت دارد.

لینک منبع خبر: سایت خبری شعار سال

خبر جدید  انباری با ۶۵ تن برنج در دهلران شناسایی شد

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات بر گرفته از خبرگزاری ایرنا ، تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۳۹۷ ، کدخبر: ۸۳۰۳۶۹۸۵ ، www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.