خبرگزاري آريا- رئيس سازمان جهاد کشاورزي ايلام گفت: ۲۵۰ ميليارد ريال اعتبار از سوي دولت در قالب طرح توسعه اشتغال پايدار در مناطق روستايي به زيربخش هاي کشاورزي استان تخصيص داده شده است. به گزارش خبرگزاري آريا از ايلام ،سيد محمدتراب ميري در نشست خبري با رسانه هاي جمعي استان ايلام اظهار کرد: دولت سه ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 1 ژانویه 1970  |  زمان: 03:30 ق.ظ  | شماره خبر: 339   

250 ميليارد ريال براي توسعه اشتغال در زيربخش هاي کشاورزي ايلام اختصاص يافت

خبرگزاري آريا- رئيس سازمان جهاد کشاورزي ايلام گفت: ۲۵۰ ميليارد ريال اعتبار از سوي دولت در قالب طرح توسعه اشتغال پايدار در مناطق روستايي به زيربخش هاي کشاورزي استان تخصيص داده شده است.

به گزارش خبرگزاري آريا از ايلام ،سيد محمدتراب ميري در نشست خبري با رسانه هاي جمعي استان ايلام اظهار کرد: دولت سه هزار و ۱۲۰ ميليارد ريال اعتبار براي توسعه پايدار و ايجاد اشتغال در مناطق روستايي استان ايلام اختصاص داد که از اين مبلغ يک هزار و ۸۰ ميليارد ريال در مرحله نخست تخصيص يافته که از اين اعتبار ۵۸۰ ميليارد ريال وارد استان شده که سهم زيربخش هاي کشاورزي ۲۵۰ ميليارد ريال است.

وي افزود: نبود سرمايه گذار در زيربخش هاي کشاورزي يکي از مهمترين کمبودهاي استان در تکميل زنجيره توليد و توسعه صنايع تبديلي و تکميلي است و با توجه به ريسک پذير بودن فعاليت هاي کشاورزي و عوامل متعدد ديگر بيشتر سرمايه گذاران بخش خصوصي با وجود مشوق هاي مختلف انگيزه لازم براي سرمايه گذاري در استان را ندارند.

ميري با بيان اينکه استان ايلام در زمينه کشاورزي ظرفيت هاي زيادي دارد، يادآور شد: در صورت ورود سرمايه گذاران بخش خصوصي به زيربخش هاي کشاورزي و تکميل زنجيره توليد برخي محصولات مرغ و دانه هاي روغني مي توان شاهد رشد و شکوفايي حوزه کشاورزي استان با توجه به تنوع توليد و اراضي مرغوب در اين منطقه بود.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان ايلام اظهار کرد: يکي از مهمترين نيازهاي استان در زمينه کشاورزي نبود صنايع تکميلي و تبديلي و جانبي و زنجيره توليد در استان است که نيازمند ورود سرمايه گذاران بخش خصوصي به ايجاد اينگونه صنايع پايين دستي و تکميلي است.

وي گفت: البته در ۶ پروژه از زيربخش ها همچون توليد محصولات گلخانه اي و احداث چند واحد گلخانه اي و نيز توسعه شيلات و آبزيان به ويژه طرح ماهي در قفس، توسعه باغ هاي زيتون و پرورش جوجه يک روزه برخي سرمايه گذاران ورود کرده اند و تعدادي از اين طرح ها در دست اجرا است.

ميري از اجراي طرح بزرگ توسعه شيلات و آبزيان در استان اشاره کرد و يادآور شد: در حوزه سد سيمره طرح پرورش آبزيان با ظرفيت ۲ هزارتن ماهي در دست اقدام است که با تکميل اين طرح صنعت آبزي پروري در استان توسعه چشمگيري پيدا مي کند.

اين نشست با حضور معاونان و مديران سازمان جهاد کشاورزي و برخي از مديران کل دستگاه هاي اجرايي زيرمجموعه سازمان و تعدادي از خبرنکاران رسانه هاي جمعي برگزار شد و مسئولان حاضر در نشست پاسخگوي سئوالات خبرنگاران شدند.

[ad_2]

Source link

خبر جدید  معرفی شهید دهلرانی به عنوان شهید شاخص کارگری استان ایلام
0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.