به گزارش خبرنگار مهر، سید ابوالفضل رضوی روز شنبه در جلسه بررسی تسهیلات طرح توسعه روستایی ایلام اظهار داشت: هرم جمعیتی کشور به گونه ای است که امروزه با حجم بسیار زیاد ورود افراد تحصیل کرده به بازار کار روبرو هستیم. وی ادامه داد: تجربه سال های اخیر نشان می دهد که مشاغل سنتی مانند ...
تاریخ مخابره: شنبه 10 فوریه 2018  |  زمان: 13:59 ب.ظ  | شماره خبر: 1092   

به گزارش خبرنگار مهر، سید ابوالفضل رضوی روز شنبه در جلسه بررسی تسهیلات طرح توسعه روستایی ایلام اظهار داشت: هرم جمعیتی کشور به گونه ای است که امروزه با حجم بسیار زیاد ورود افراد تحصیل کرده به بازار کار روبرو هستیم.

وی ادامه داد: تجربه سال های اخیر نشان می دهد که مشاغل سنتی مانند سابق از جذابیت لازم به ویژه در میان نسل جدید برخوردار نیستند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تاکید کرد: باید بتوانیم نوعی تحول با ایجاد جاذبه های جدید در مشاغل ایجاد کنیم تا در کنار بهره وری و ایجاد اشتغال و درآمد پایدار از جذابیت بهتری نیز برخوردار شوند.

رضوی توسعه اشتغال در روستاها را راهبرد دولت عنوان کرد و گفت: این تسهیلات با کارمزد ۴ درصد در روستاها و مناطق عشایری پرداخت می شود و در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت نیز قابل استفاده است.

وی یادآور شد: ۷۵۰ میلیارد تومان به بانک کشاورزی، ۲۵۰ میلیارد تومان به پست بانک و ۲۵۰ میلیارد تومان به بانک توسعه تعاون پرداخت و سهم در نظر گرفته شده برای صندوق کارآفرینی امید نیز ۲۵۰ میلیارد تومان است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار داشت: ۳۰ درصد از اعتبارات این طرح برای ایجاد رقابت بین استانها بوده و استان های فعال سهم بیشتری از این تسهیلات خواهند داشت.

رضوی با اشاره به موفقیت برخی روستاها در استفاده از این منابع در کشور گفت: هم اکنون کارگاه های تولیدی بسیار موفقی در برخی نقاط ایجاد شده که باید به عنوان الگو در سراسر کشور معرفی شوند.

خبر جدید  مراسم نکوداشت دکتر «محمد عبداللهی» جامعه‌شناس فقید ایلامی برگزار می‌شود

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.