استاندار ایلام در سی و نهمین جلسه ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا گفت: از زمان بازگشایی مدارس تاکنون ۵۸ معلم و ۵۱ دانش آموز مبتلا به کرونا شده‌اند. ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 11 اکتبر 2020  |  زمان: 08:28 ق.ظ  | شماره خبر: 35725   

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سی و نهمین جلسه ستاد استانی مدیریت مبارزه با کرونا با حضور استاندار، معاونین استاندار، رییس دانشگاه علوم پزشکی، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین دستگاه‌ها و ارگان‌های استانی، معاون بهداشتی و مدیر روابط عمومی در سالن اجتماعات استانداری ایلام برگزار شد.

در ابتدای این جلسه محمد کریمیان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: در حال حاضر تعداد ۳۴ میلیون و ۸۳۶ هزار و ۲۸ نفر در دنیا به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۲۵ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۹۹۶ نفر بهبود یافته و متاسفانه تعداد یک میلیون و ۳۳ هزار و ۳۳۰ نفر به واسطه این بیماری جان خود را از دست داده اند.

کریمیان افزود: کشور آمریکا با ۷ میلیون و ۵۰۷ هزار و ۵۲۴ نفر مبتلا همچنان در رده نخست کشور‌های جهان به لحاظ ابتلای به کرونا قرار دارد و کشور‌های برزیل، هند و مکزیک نیز در رده‌های بعدی بالاترین میزان ابتلا به این بیماری در دنیا قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام با بیان اینکه ایران با آمار ۴۶۴۵۹۶ نفر مبتلا به بیماری کرونا در رده دهم به کشور‌های جهان قرار دارد، اضافه کرد: در استان ایلام از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا امروز، تعداد ۱۱۰۴۴ نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و متاسفانه تعداد ۲۶۰ نفر از هم استانی هایمان نیز جان خود را از دست داده اند. همچنین در حال حاضر تعداد ۱۴۸بیمار مبتلا به کرونا در سطح بیمارستان‌های استان بستری هستند و مراحل درمان و مراقبت‌های مربوطه به آنان در حال طی شدن است و تعداد ۹۹۳۸ مورد نیز از بیماران مبتلا به کرونا در سطح استان بهبودی کامل یافته اند.

خبر جدید  دور دوم انتخابات شورای صنفی دانشجویان دانشگاه ایلام برگزار شد+ نتایج

وی گفت: در استان ما آمار بستری، مثبت و فوتی در مبتلایان در روز‌های پایانی شهریور و اوایل مهرماه تاکنون روندی افزایشی دارد. از نظر سنی نیز بیشترین گروه سنی مبتلایان بین ۲۰ تا ۴۹ ساله هستند و میانگین سنی مبتلایان در استان ۴۰ سال است. ۲۲ درصد بیماران مبتلا به کرونا و ۸۸ درصد از متوفیان این بیماری، دارای بیماری زمینه‌ای بوده اند.
کریمیان خاطرنشان کرد: وضعیت ابتلای افراد در استان برحسب جنس نیز درصد ابتلا در مردان ۵۷ درصد و در زنان ۴۳ درصد بوده است. وضعیت سن در بین متوفیان بیماری کرونا نیز بیشترین گروه سنی مربوط به ۶۰ تا ۹۵ سال بوده و میانگین آمار متوفیان در سطح استان ۶۹ سال است.
میزان بروز بیماری در هر هزار نفر جمعیت در سطح استان، در حال حاضر شهرستان ایلام با رقم ۲۲/۶ بالاترین آمار مبتلایان به نسبت جمعیت را داراست و بعد از آن نیز شهرستان ایوان، بدره و مهران قرار دارند.

وی گفت: در رابطه با وضعیت ابتلای شاغلین به بیماری کرونا در استان، بخش بهداشت ۴۶۱ مورد، بخش درمان ۷۴۱ مورد و ادارات، بانک‌ها و شرکت‌ها نیز ۱۹۴۰ مورد مبتلا به کرونا گزارش شده که مجموع آنان ۳۱۴۲ مورد بوده است.
استاندار ایلام: از عملکرد آموزش و پرورش در عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس انتقاد دارم در ادامه این جلسه نیز قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام در جمع بندی مطالب و موضوعات مطرح شده در جلسه گفت: برای حفظ جان دانش آموزان و معلمان، مدارسی که زیر ۵۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تعطیل شوند.

خبر جدید  ریاست دانشگاه ایلام؛ ۹ دی نزدیک است، به خود بیایید

سلیمانی دشتکی با اشاره به گزارش دانشگاه علوم پزشکی از وضعیت مدارس مبنی بر این خبر که بیش از ۱۸۴ مدرسه در استان زیر ۵۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده اند و از زمان بازگشایی مدارس تاکنون ۵۸ معلم و ۵۱ دانش آموز مبتلا به کرونا شده اند، گفت: از عملکرد آموزش و پرورش در عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس انتقاد دارم.

استاندار ایلام با ابراز نگرانی از این مطلب که اگر روال به همین شکل پیش برود مدارس به یکی از عوامل مهم انتشار و شیوع بیماری کرونا مبدل خواهد شد، هشدار داد: آموزش و پرورش بایست مسئولیت حفظ سلامت و جان دانش اموزان و معلمان را بپذیرد.

وی با ابراز نگرانی از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس استان گفت: وقتی بالای ۱۰۰ دانش آموز و معلم مبتلا به کرونا می‌شود آنان ناقل بیماری برای خانواده‌های خود خواهند شد و باعث مرگ و میر افراد سالخورده و دارای بیماری زمینه‌ای می‌گردند.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که همه بایست در قبال سلامت دانش آموزان این دیار احساس مسئولیت کنیم، افزود: این درحالی است که معمولا آثار بیماری در دانش آموزان مشاهده نمی‌شود، اما اینکه امروز بالای ۵۰ دانش آموز با علامت مبتلا به کرونا می‌شوند، این یک علامت و هشدار خطر است که بایست جدی گرفته شود.

وی با عنوان این مطلب که علی رغم اینکه در جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا مصوب شده بود مدارسی که زیر ۷۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کردند تا استاندارد شدن وضعیت بهداشت مدرسه تعطیل شوند، اما به این مصوبه عمل نشد!

خبر جدید  خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین نیازمند مدیریت واحد است

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونای استان برخی اطلاعیه‌های آموزش و پرورش در بحث کرونا را موجب سرگردانی دانش آموزان و اولیا عنوان کرد و گفت: در حالیکه مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا برای همه لازم الاجرا است، اما چند بار است که آموزش و پرورش با انتشار اطلاعیه‌هایی در خصوص این مصوبات ایجاد شائبه نموده و باعث سردرگمی در بین دانش اموزان و اولیا شده است!

وی به استناد مصوبه ستاد استانی مبارزه با کرونا خواستار تعطیل شدن مدارسی که زیر ۵۰ درصد پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند شد و اظهار کرد: اگر مسئول و یا مدیری خلاف مصوبات ستاد استانی کرونا عمل کند و جان دانش آموزان و معلمان را به خطر بیاندازد با او برخورد قضایی خواهد شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.