استاندار ایلام گفت: یکی از اصلی ترین حقوق شهروندی، دسترسی آزاد مردم به اطلاعات است که باید در دستور کار شورای اطلاع رسانی استانداری قرار گیرد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم به مردم صورت گیرد . به گزارش ایسنا، «قاسم سلیمانی دشتکی» در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استانداری ایلام اظهار کرد: هدف اصلی از ...
تاریخ مخابره: شنبه 24 فوریه 2018  |  زمان: 18:06 ب.ظ  | شماره خبر: 1886   

استاندار ایلام گفت: یکی از اصلی ترین حقوق شهروندی، دسترسی آزاد مردم به اطلاعات است که باید در دستور کار شورای اطلاع رسانی استانداری قرار گیرد و در این خصوص اطلاع رسانی لازم به مردم صورت گیرد .

به گزارش ایسنا، «قاسم سلیمانی دشتکی» در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استانداری ایلام اظهار کرد: هدف اصلی از تصویب قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، دسترسی آسان مردم به اطلاعات مورد نیاز از دستگاه‌های اجرایی و آگاه‌سازی آنان در خصوص حق و حقوق خودشان است و در زمینه قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات باید اطلاع‌رسانی لازم به مردم صورت گیرد و مردم از قوانینی که در این خصوص تصویب شده، اطلاع کامل کسب کنند.

وی ادامه داد: ارائه گزارش شفاف به مردم، یکی از شاخص‌های دولت تدبیر و امید است و از اصلی‌ترین اصول حقوق شهروندی، دسترسی آزادانه مردم به اطلاعات است و دولت در صدد شفاف‌سازی اطلاعات در دستگاه‌های اجرایی است.

استاندار ایلام ادامه داد: شورای اطلاع‌رسانی استانداری باید آیین‌نامه و سیاست‌های حوزه‌ی اطلاع‌رسانی استانداری و در کل دولت را در استان تبیین کرده هم‌چنین اطلاع‌رسانی لازم در خصوص قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات هم‌چنین زمینه‌های لازم برای دسترسی مردم به سامانه‌ای که به همین منظور ایجاد شده است را فراهم آورد.

سلیمانی تصریح کرد: ما هنوز در مراحل اولیه اجرای این قانون هستیم  و وزارت ارشاد به عنوان متولی اصلی اجرای این قانون معرفی شده است و ما به دنبال همکاری جهت اجرایی شدن آن هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در صورت اجرای این قانون، بسیاری از سوءاستفاده‌ها و رانت‌ها در دستگاه‌های دولتی از میان می‌رود و مردم می‌توانند به صورت شفاف، اطلاعات مورد نیاز خود را در اختیار داشته باشند و این شفافیت از تخلفات نیز جلوگیری خواهد کرد.

خبر جدید  وقوع ۵۶ درصد از تصادفات ایلام در محور صالح آباد و سرابله

وی رسالت شورای اطلاع‌ر سانی را علاوه بر انعکاس عملکرد دولت، ارائه قوانین و مقررات برای مردم دانست و خاطرنشان کرد: شورای اطلاع‌رسانی دو جنبه دارد که یکی ارائه خدمات و فعالیت‌های دولت است اما روی دیگر آن حقی است که مردم بر گردن دولت دارند و آن ارائه قوانین و مقررات و شفاف‌سازی در خصوص اطلاعات داخلی دستگاه‌ها و وزارتخانه است که در این خصوص نیز باید با مردم تعامل داشت.

استاندار ایلام ادامه داد: شورای اطلاع‌رسانی نباید فقط به دنبال ارائه عملکرد دولت باشد، بلکه باید در بحث شفافیت در قوانین و آیین‌نامه‌ها و دیگر مسائل نیز اطلاعات کافی را در اختیار مردم قرار دهد.

در این جلسه آیین‌نامه شورای اطلاع‌رسانی از طرف سرپرست اداره‌کل روابط عمومی استانداری ارائه شد.

در این جلسه «محمد نوذری» معاون سیاسی امنیتی استاندار به عنوان رئیس شورای اطلاع ر سانی استانداری معرفی شد.

مدیران به اطلاع‌رسانی توجه بیشتری کنند

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: هیچ گونه محدودیتی در ارائه اخبار و اطلاعات به مردم وجود ندارد و غیر از مواردی که قانون مشخص نموده از جمله اطلاعات شخصی و طبقه بندی شده، تمامی اطلاعات بایددر اختیار مردم قرار گیرد .

به گزارش ایسنا، «محمد نوذری» در جلسه شورای اطلاع رسانی استانداری اظهار کرد:  یکی از موضوعات اصلی که در این دولت مورد توجه قرار گرفته، بحث اطلاع ر سانی شفاف به مردم است که البته ایرادات و انتقادات نیز در همین مورد در خصوص عدم موفقیت دولت در زمینه انعکاس عملکرد خود به افکار عمومی مطرح می‌شود که لازم است توجه بیشتر به امر اطلاع‌رسانی در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

خبر جدید  ورود موج بارشی جدید به استان ایلام

وی خاطرنشان کرد: امروز در هزاره‌ی سوم مبنای همه چیز اطلاع‌رسانی است و افکار عمومی امروزه بیش از پیش پیگیر اخبار و اتفاقات است و در این عصر اگر در حوزه اطلاع‌رسانی کم کاری شود، رسانه‌های دیگر این خلاء را پوشش خواهند داد.

معاون استاندار ایلام ادامه داد: هم‌اکنون از یک خبر تفاسیر متفاوتی در رسانه‌ها و فضای مجازی می‌شود و مردم هم تحلیل‌های خود را از اخبار مختلف ارائه می‌کنند.

نوذری دو هدف  و رسالت را برای شورای اطلاع‌رسانی مهم دانست و خاطرنشان کرد: رسالت اصلی شورای اطلاع‌رسانی ارائه دقیق و مناسب خدمات و عملکرد دولت به مردم است و دیگر رسالت این شورا نیز تقویت روابط عمومی و ارائه یک ساختار مناسب با نیروهای متخصص است که می‌تواند هدف اصلی شورا را به خوبی پوشش دهد.

وی با بیان این‌که تقویت روابط عمومی می‌تواند در میان مردم اعتمادآفرینی و تقویت سرمایه اجتماعی را ایجاد کند و کارآمدی نظام را به مردم نشان دهد، خاطرنشان کرد: ارائه پیشنهاداتی در زمینه افزایش سطح اطلاع‌رسانی و پاسخگویی به مردم باعث افزایش رضایت‌مندی مردم می‌شود و هدف اصلی دولت نیز رضایت‌مندی مردم است که باید  خدمات و فعالیت‌ها را به صورت شفاف در اختیار مردم قرار داد.

در این جلسه «محمد نوذری» معاون سیاسی امنیتی استاندار به‌عنوان رئیس شورای اطلاع‌رسانی استانداری معرفی شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.