در یکی از روزهای سال ۶۵ که مصادف بود با حملات پی‌درپی رژیم متجاوز بعث عراق، مردم غیور استان ایلام و سربازان جسور ایران در دو سنگر مشغول جنگ و رزم بودند، مردم در دفاع و حمایت از خانواده‌ها و سربازان در نبرد با دشمن ! در شهر چوار، مردم پاسدار به دل کوه‌های اطراف ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 15 فوریه 2018  |  زمان: 15:38 ب.ظ  | شماره خبر: 1387   

در یکی از روزهای سال ۶۵ که مصادف بود با حملات پی‌درپی رژیم متجاوز بعث عراق، مردم غیور استان ایلام و سربازان جسور ایران در دو سنگر مشغول جنگ و رزم بودند، مردم در دفاع و حمایت از خانواده‌ها و سربازان در نبرد با دشمن !

در شهر چوار، مردم پاسدار به دل کوه‌های اطراف شهر پناه‌ برده بودند که بعدها نیز، مورد تشکر ویژه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) رهبر انقلاب قرار گرفت، چون به تعبیر ایشان “باری بر دوش کشور ننهادند “.

  جوانانی که به هر دلیل سعادت حضور در میدان جنگ را نداشتند، در پاسداری و پاسبانی از خانه و خانواده‌ها کوشا بودند و هر سان با نشاط و شادی امید را در دل مردم‌ زنده نگاه می‌داشتند تا زندگی در آن چادرها برقرار باشد .

در آن روزها، هرکس به طریقی دغدغه مردم و رفع مشکلات آن‌ها را داشت که بخشدار شهر یکی از بیش بود که به‌کرات و ممتد جویای اوضاع ساکنین منطقه بود .

حضور پرشور ‌مردم ایلام در تمام صحنه‌ها چشم‌گیر است. در ۲۲ بهمن در سال ۶۵ نیز باوجود حضور در جبهه‌های جنگ، دهه‌ی فیروزمند فجر انقلاب نیز شرکت کردند و این روز را جشن گرفتند .

بخشدار هزاوه در آن زمان جوانان غیوری زیادی را در کنار خود می‌دید و این حضور روحیه آن‌ها را دوچندان نموده بود که حتی نسبت به فوتبال غافل نبودند و تیم خیبر به مربیگری هزاوه تشکیل شد .

بازیکنان تیم خیبر برای ایجاد نشاط و شادابی بین مردم منطقه انجام بازی‌های دوستانه را تدارک می‌دیدند و مقدمات بازی در روز ۲۳ بهمن فراهم شده بود .

شور و شوق وصف‌ناشدنی در میان بازیکنان به وجود آمده بود و این را از چهره آن‌ها می‌شد احساس کرد .

خورشید بر پهنه آسمان ظاهرشده و انوار درخشانی از آن بر زمین فوتبال شهر چوار ساطع می‌شد .

بخشدار هزاوه مثل روزهای گذشته در میان مردم حضور داشتند و نسبت به امور شهر هماهنگی‌های لازم را انجام می‌داد .

چرخش بی‌وقفه عقربه‌های ساعت در حال نشان داد عدد ۱۶ و شروع مسابقه‌ای مهم را می‌داد و تیم‌ها در حال ورود به میدان بودند .

حلقه اتحاد بازیکنان در آغاز بازی شکل گرفت و مربی (هزاوه) نکات مهم را گوشزد می‌کرد و گفت؛ فرض کنید در خط مقدم هستید تا پیروز شدن بجنگید و نگذارید توپی از خط دروازه بگذرد .

حضور پرشور علاقه‌مندان به فوتبال حال و هوای دیگری به بازی داده بود و شادی در میان فوتبال دوستان موج می‌زد؛ اما گویا این بازی غم‌هایش نهان است و معلوم نیست چه اتفاقی بیفتد .

بازی جسورانه تیم چوار در مقابل حملات پی‌درپی تیم ایلام دیواری مستحکم را شکل داده بود تا اینکه در یک فرصت مناسب تیم ایلام گلی را وارد دروازه خیبر کرد .

نیمه اول این مسابقه به سود تیم ایلام تمام شد و پس از استراحتی کوتاه بازیکنان با ورود به زمین آماده شروع مسابقه در نیمه دوم شدند .

دقایقی از نیمه دوم سپری گشت و حملات تیم ایلام ادامه داشت تا اینکه کرنری بر روی دروازه چوار شکل گرفت .

بازیکنان تیم خیبر عزم خود را جزم کردند که از این فرصت استفاده کنند و با ترتیب یک ضد حمله گل تساوی را بزنند اما گویا این دشمن بعثی بود که به‌صورت ناجوانمردانه ضد حمله‌ای بر روی زمین چمن چوار انجام داد و گل‌های زیادی را پرپر کردد .

در این حمله ددمنشانه تعداد ۱۵ نفر ورزشکار، تماشاگر و داور مسابقه به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و با خون خود مستطیل سبز را سرخ نگه داشتند .

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.