به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری صبح پنجشنبه در مراسم بهره برداری و افتتاح ۳۷ هزار هکتار از اراضی تجهیز و نوسازی شده شهرستان دهلران اظهار داشت: استان ایلام دارای ظرفیت های بزرگی در بخش آب و خاک و کشاورزی است. وی افزود: از سال ۹۳ تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد دلار از طریق صندوق ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 8 فوریه 2018  |  زمان: 11:50 ق.ظ  | شماره خبر: 911   

به گزارش خبرنگار مهر، اسحاق جهانگیری صبح پنجشنبه در مراسم بهره برداری و افتتاح ۳۷ هزار هکتار از اراضی تجهیز و نوسازی شده شهرستان دهلران اظهار داشت: استان ایلام دارای ظرفیت های بزرگی در بخش آب و خاک و کشاورزی است.

وی افزود: از سال ۹۳ تاکنون بیش از ۱۰ میلیارد دلار از طریق صندوق ذخیره ارزی و با موافقت مقام معظم رهبری برای طرح های آب و خاک، در مناطق جنوب غرب، جنوب، غرب و شمال غرب هزینه شده است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: یکی از طرح های حوزه کشاورزی، طرح احیای ۵۵۰ هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام است که تاکنون بیش از ۳۲۰ هزار هکتار از این میزان به اتمام رسیده است.

جهانگیری ادامه داد: ۵۰ هزار هکتار از این میزان در استان ایلام قرار دارد که امروز شاهد افتتاح و بهره برداری بیش از ۳۷ هزار هکتار از آن هستیم که البته نوسازی ۱۶ هزار هکتار نیز آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه برای طرح های آب و خاک در غرب کشور محدودیتی وجود ندارد تصریح کرد: کمبود منابع آب نباید مانع توسعه کشاورزی در بخش آب و خاک شود.

معاون اول رئیس جمهور تأکید کرد: یکی از مهمترین برنامه های دولت تکمیل سدهای کشور و توسعه سدسازی است که از این طریق میلیاردها مترمکعب آب ذخیره سازی و در جهت مصارف مختلف استفاده می شود.

وی افزود: هیچ محدودیتی برای مجوزهای صنعتی در استان های ایلام، کرمانشاه، کردستان، خوزستان و آذربایجان غربی وجود ندارد.

جهانگیری خاطرنشان کرد: با اجرای طرح های آب و خاک در حوزه کشاورزی تاکنون بیش از هزاران میلیارد تومان هزینه شده است که قطعاً در شکوفایی اقتصاد کشور نقش مهمی دارد.

خبر جدید  بزرگان وریش سفیدان نقش کلیدی در حل مشکلات جامعه دارند

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.