دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایلام گفت: یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۹۸۰ نخ سیگار قاچاق طی ۶ ماه نخست سال ۹۶ در این استان کشف و ضبط شده است. به گزارش ایلنا، علی نجات سلیمانی اظهار کرد: این مقدار در دوره مشابه سال گذشته یک میلیون ...
تاریخ مخابره: شنبه 9 دسامبر 2017  |  زمان: 11:13 ق.ظ  | شماره خبر: 765   

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایلام گفت: یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۹۸۰ نخ سیگار قاچاق طی ۶ ماه نخست سال ۹۶ در این استان کشف و ضبط شده است.

به گزارش ایلنا، علی نجات سلیمانی اظهار کرد: این مقدار در دوره مشابه سال گذشته یک میلیون و ۷۹ هزار و ۸۸۰ نخ بوده که افزایش هفت درصدی را در مقایسه با ۶ ماه ابتدایی سال ۹۵ نشان می دهد.

وی یکی از برنامه های این کمیسیون را مقابله با ورود کالاهای ضد فرهنگی به استان ذکر کرد و افزود: در نیمه نخست سال گذشته چهار هزار و ۴۸۷ عدد از این اقلام در استان شناسایی و ضبط شده بود که امسال با افزایش ۱۰ درصدی به چهار هزار و ۹۳۱ عدد رسید، ضمن اینکه طی مدت یاد شده سه هزار و ۱۹۶ دستگاه تجهیزات دریافت ماهواره از متهمان ضبط شد که امسال کاهش ۲۹ درصدی پیدا کرده و به ۲ هزار و ۲۵۴ دستگاه رسیده است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایلام یادآور شد: کشف ۶۵۳ دستگاه تجهیزات رایانه ، یک هزار و ۸۲۷ عدد مواد محترقه ، ۱۰ قلم میراث فرهنگی ، ۳۱۰ کیلوگرم فرآورده های شیلاتی و ۴۹ قلم لوازم پزشکی از دیگر کشفیات این کمیسیون طی ۶ ماه ابتدایی سال ۹۶ بوده است.

سلیمانی از کشف ۱۷ هزار و ۲۸۰ قلم لوازم التحریر قاچاق در این استان خبر داد و گفت: طی مدت یاد شده ۶۱ هزار و ۹۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق نیز از قاچاقچیان شناسایی و ضبط شده است.

خبر جدید  ۳ هزار و ۵۰۰ مددجوی ایلامی در ماه رمضان اطعام می‌شوند

دبیر کمیسیون برنامه ریزی ، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایلام اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه ۷۳۰ نفر که در زمینه قاچاق کالا و ارز در این استان فعالیت می‌کردند، دستگیر شده‌اند.
مجموع پرونده های مکشوفه طی ۶ ماه نخست سال جاری در زمینه قاچاق کالا و ارز ۷۶۳ مورد بوده درحالیکه این تعداد در مدت مشابه پارسال ۶۶۱ مورد بود که ۱۰ مورد از این پرونده ها بیش از یک میلیارد ریال ارزش داشته و ۷۵۳ مورد نیز کمتر از یک میلیارد ریال برآورد شده اند.

ارزش ریالی پرونده های کشف شده در حوزه قاچاق کالا و ارز این استان طی ۶ ماه نخست سال جاری ۵۶ میلیارد و ۶۲۰ میلیون و ۶۶ هزار ریال بوده است، این مقدار در دوره مشابه سال گذشته ۴۳ میلیارد و ۳۷۲ میلیون و ۴۹۱ هزار ریال بود که از افزایش ۳۱ درصد ارزش ریالی پرونده های کشف شده در این استان خبر می‌دهد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.