به گزارش خبرنگار مهر، همایون امیرزاده روز چهارشنبه در مراسم گشایش نمایشگاه کتاب ایلام اظهار داشت: قبل از انقلاب سالانه ۲۵۰ جلد کتاب در کشور چاپ می شد که این مقدار در سال گذشته از یک میلیون جلد فراتر رفت. وی افزود: تنها در استان ایلام امسال ۲۰۰ جلد کتاب به چاپ رسیده است. مشاور ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 7 فوریه 2018  |  زمان: 14:33 ب.ظ  | شماره خبر: 845   

به گزارش خبرنگار مهر، همایون امیرزاده روز چهارشنبه در مراسم گشایش نمایشگاه کتاب ایلام اظهار داشت: قبل از انقلاب سالانه ۲۵۰ جلد کتاب در کشور چاپ می شد که این مقدار در سال گذشته از یک میلیون جلد فراتر رفت.

وی افزود: تنها در استان ایلام امسال ۲۰۰ جلد کتاب به چاپ رسیده است.

مشاور وزیر ارشاد تاکید کرد: یکی از دلایل این امر بهبود وضعیت نرخ باسوادی در کشور است بطوریکه قبل از انقلاب نرخ باسوادی ۴۲ درصد بود که هم اکنون به بیش از ۹۳ درصد رسیده است.

امیرزاده گفت: امسال ۳۴ میلیارد تومان برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در کشور هزینه شده که معادل ۴۲ درصد بودجه این وزارتخانه است.

وی تاکید کرد: ۴۷۶ برنامه فرهنگی و هنری امسال در کشور برگزار شد و تلاش شده با انعقاد تفاهم نامه ها با استان ها حمایت ویژه ای از این فعالیت ها صورت گیرد.

وی گفت: قبل از انقلاب تنها ۲ مرکز حمایت از نخبگان و استعدادهای درخشان وجود داشت که اکنون به ۶۷۲ مرکز رسیده است.

مشاور وزیر ارشاد یاداور شد: انقلاب ملت ایران در بهمن ۵۷ باعث شد مردم از جهل فاصله گرفته و به چنان بالندگی برسند که امروز جزو ملت های سرآمد و آزاده جهان محسوب شوند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  پایگاه علمی خواهران رزمندگان ایلام افتتاح شد
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.