گروه اجتماعی – سرپرست جهاددانشگاهی واحد ایلام با ارائه پیشنهاد تدوین طرح سند توسعه تجارت خارجی در استان گفت: جهادانشگاهی آمادگی دارد در این زمینه بیشترین نقش را ایفا نماید. به گزارش ایکنا از ایلام، سید غلامرضا حسینی، سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اظهار ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 27 فوریه 2018  |  زمان: 10:10 ق.ظ  | شماره خبر: 2080   

گروه اجتماعی – سرپرست جهاددانشگاهی واحد ایلام با ارائه پیشنهاد تدوین طرح سند توسعه تجارت خارجی در استان گفت: جهادانشگاهی آمادگی دارد در این زمینه بیشترین نقش را ایفا نماید.

به گزارش ایکنا از ایلام، سید غلامرضا حسینی، سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اظهار کرد: جهاددانشگاهی می‌تواند در کنار بخش خصوصی به حل مشکلات و ایجاد برخی امکانات نرم‌افزاری کمک کند تا این بخش به‌روز شود و بتواند خود را با دنیای امروز وفق دهد .
وی با بیان اینکه برخی مشکلات موجود فعالان بخش خصوصی در زمینه‌های مختلف ناشی از نگاه سنتی به موضوعات است، گفت: رمز تاثیرگذاری و موفقیت را در این زمینه نگاه دقیق علمی است و بهره‌برداری از فناوری اطلاعات دانست .
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام بر استفاده از فناوری اطلاعات برای تسهیل ارتباط تولید کننده و مصرف کننده  و بازار مصرف با کمترین هزینه‌ی ممکن تاکید و تصریح کرد: با حضور  و هم‌افزایی همه‌ی ذی‌نفعان از جمله دولت ، بخش خصوصی و دانشگاه‌ها می‌توان در این زمینه گام برداشت .
حسینی با ارائه‌ی این پیشنهاد که سند توسعه تجارت خارجی استان ایلام تدوین شود و جهاددانشگاهی آمادگی دارد در این زمینه ایفای نقش کند، تصریح کرد: شناسایی و طبقه‌بندی ذی‌نفعان در قالب مدیران، کارشناسان، صاحب‌نظران و انجام مصاحبه‌ تخصصی، تشکیل شورای تدوین سند، احصاء نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای تجارت استان، تدوین چشم‌انداز، اهداف کلی و اهداف کمی ، تدوین استراتژی و برنامه عملیاتی ، شناخت بازار هدف، شناسایی رقبا و تبیین موانع و مشکلات و ارائه‌ی راهکارهای کاربردی در راس انجام این طرح قرار دارد.
سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به ظرفیت‌های آموزشی این نهاد گفت: جهاددانشگاهی واحد ایلام مصمم است در زمینه آموزش تجار، برگزاری دوره‌های آموزشی برای اصناف، نحوه به کار گیری فضای مجازی و بهره‌مندی از فناوری اطلاعات به جامعه هدف آموزش دهد .
عضو هیئت علمی جهاددانشگاهی ابراز امیدواری کرد با به کارگیری روش‌های نوین به مقوله‌ی تجارت شاهد بهبود فضای کسب و کار در این زمینه باشیم .
حسینی با ارائه‌ی پیشنهاد تاسیس کانون همیاری یا دبیرخانه‌‌ای متشکل از مسئولین دستگاه‌های اجرایی ، سازمان‌ها و بخش خصوصی برای تسهیل‌گری در چارچوب قوانین و آیین‌نامه‌ها، تاکید کرد: راه‌اندازی چنین دبیرخانه‌ای می‌‌تواند در حل بسیاری از مشکلات کمک و نگاه مسئولین ذی‌ربط و بخش خصوصی را در قالب یک گروه به هم نزدیک نماید.
شعبان فروتن، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان ایلام نیز با استقبال از پیشنهادات و راهکارهای سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، اظهار کرد: بخش خصوصی با مشکلات زیادی از جمله مالیات‌ها، تعرفه‌ها‌ی گمرکی بالا، تامین اجتماعی روبرو هستند و در مجموع می‌توان گفت که متاسفانه فضای کسب و کار در این بخش فراهم نیست .
وی تصریح کرد: انتظار ما از بخش خصوصی این است که با انجام تحقیقات علمی در کنار این بخش قرار گیرند و در فضای مبتنی بر  رقابت در دنیای امروز به بهبود فضای اقتصادی استان و کشور کمک کنند .
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان ایلام گفت: با وام ۲۵ درصدی نمی‌توان انتظار داشت بخش خصوصی رشد کند و با امیدواری به فعالیت خود ادامه دهد .
فروتن در پاسخ به پیشنهاد سرپرست جهاددانشگاهی ایلام تصریح کرد: قطعا ایجاد یک دبیرخانه برای رصد مشکلات و ارائه راهکار برای حل آنها مورد استقبال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قرار خواهد گرفت

خبر جدید  افتتاح و کلنگ‌زنی 61 پروژه در شهرستان ایلام در دهه‌ی فجر

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.