وضعیت نامناسب راه های ارتباطی سیروان از عوامل خطر ساز و حادثه آفرین برای خانواده هاست و نیازمند توجه ویژه مسئولان به پروژه های نیمه تمام و تکمیل آنها است. به گزارش خبرگزاری بسیج، پروژه های بسیاری در شهرستان سیروان وجود دارد که برخی از آنها نیمه تمام باقی مانده است و برای این شهرستان ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 14 فوریه 2018  |  زمان: 09:45 ق.ظ  | شماره خبر: 1316   

وضعیت نامناسب راه های ارتباطی سیروان از عوامل خطر ساز و حادثه آفرین برای خانواده هاست و نیازمند توجه ویژه مسئولان به پروژه های نیمه تمام و تکمیل آنها است.

به گزارش خبرگزاری بسیج، پروژه های بسیاری در شهرستان سیروان وجود دارد که برخی از آنها نیمه تمام باقی مانده است و برای این شهرستان محروم که با مشکلات عدیده ای روبروست تحقق وعده های داده شده می تواند عامل مهمی در حل مشکلات شهرستان باشد.

در این شهرستان جاده هایی وجود دارد که کمینگاه حوادث جبران‌ناپذیر است و مردم از آن به جاده مرگ یاد می کنند؛زیرا این جاده ها آبستن حوادث بسیاری همچون فوت تا نقص عضو هستند.

در سیروان وضعیت جاده ها بسیار خطرناک و اسفناک است که این خود مانعی برای پیشرفت آن محسوب می شود و جاده دهستان زنگوان به مرکزیت شهرک سرتنگ نسب به دیگر نقاط شهرستان از وضعیت بسیار نامناسب تری برخوردار است.

مدت هاست که از کلنگ زنی پروژه واریانت سرتنگ می گذرد، و این پروژه قرار بود ظرف چند ماه تکمیل شود، اما متاسفانه بنا بر دلایلی کار این پروژه مهم اکنون راکد و نیمه کاره به حال حود رها شده و در حال تعطیلی است.

در همین پروژه واریانت سرتنگ حوادث ناگوار رانندگی برای شهروندان سیروانی رخ داده که موجبات اعتراض و گلایه آنها را در بر داشته است.

در همین خصوص یکی از رانندگان سیروان به خبرنگار  سیروان از جمله شهرستان های استان ایلام است که محورهای مواصلاتی اش از پیچ و خم های فراوان و جاده نامناسب برخوردار است.

وی افزود: یکی از محورهای مواصلاتی سیروان منطقه دهستان زنگوان است و با توجه به اینکه در مرکزیت شهرستان قرار دارد، ترددهای زیادی از این محور انجام می شود و این تردد در ایام تعطیل افزایش چشمگیرتری دارد.

خبر جدید  دستگاه قضا با سران فتنه 88 و 96 برخورد قاطع کند

این راننده سیروانی اظهار داشت: مسئولان پروژه واریانت سرتنگ را جهت بهبود و تعریض یکی از نقاط حادثه خیز جاده ای شهرستان، کلنگ زنی کردند و قرار شد زود آنرا تکیل کنند، اما متاسفانه می بینیم چند وقتی است روند اجرای آن در حال تعطیلی است و این خود به معضلی دیگر برای رانندگان تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه نامناسب بودن و پیچ های زیاد در جاده های این منطقه به عنوان یکی از جاده‌های پرتردد، هر چند وقت یک بار اخبار ناخوشایندی را برای مردم به همراه دارد، افزود: متاسفانه تصادفاتی که در این منطقه به ویژه در همین منطقه سرتگ رخ می دهد، هرساله عده بسیاری را دچار خسارت جانی و مالی می کند.

دوسنی یکی دیگر از شهروندان سیرانی در خصوص پروژه واریانت سرتنگ می گوید: قطعا این نیاز وجود دارد که مشکلات نقاط حادثه خیز سیروان پیگیری و رفع شود و رفع این مشکل به بهبود وضعیت شهرستان بسیار کمک خواهد کرد.

وی افزود: وضعیت نامناسب راه های ارتباطی سیروان از عوامل خطر ساز و حادثه آفرین برای خانواده هاست و توجه ویژه مسئولان به این امر مهم را می طلبد.

دوستی اظهار داشت: در همین پروژه واریانت سرتنگ در یک ماه گذشته، شاهد چندین حادثه تصادف رانندگی برای خودروهای شهروندان و حتی خودروهای دولتی بوده ایم که خسارت شدید مادی و معنوی به رانندگان و سرنشینان وارد شده و در بیشتر مواقع جاده دلیل اصلی این تصادفات اعلام شده است.

وی ادامه داد: منطقه دهستان زنگوان خود از جمله مناطق حادثه خیز شهرستان بود و اکنون بیشتر شده و نیازمند این است از محل اعتبارات محورهای حادثه خیز، به آن اعتبار بیشتری اختصاص داده شود.

خبر جدید  اگر رفراندومی صورت پذیرد باید در مورد کارآمدی یا ناکارامدی مسئولان اجرایی کشور باشد

این شهروند سیروانی تصریح کرد: مسئولان در خصوص این جاده باید بیشتر احساس مسئولیت کرده و با پیگیری اعتبار لازم برای آن، هرچه زودتر آنرا تکمیل نمایند.

این راننده سیروانی با اشاره به اینکه جاده محور لومار به سرتنگ نیمه کاره رها شده و به دلیل غیر استاندارد بودن باعث تصادفات بسیاری شده است، بیان کرد: جاده های مواصلاتی شهرستان همچنان خطرناک بوده و با شروع تعطیلات و مسافرت گردشگران به شهرستان سیروان، قطعا رانندگان گردشگران و ناآشنا با مشکلات عدیده ای مواجه شده و باید شاهد و ناظر تصادفات فراوانی باشیم.

یکی دیگر از شهروندان به خبرنگار ما گفت: تلاش مسئولان باید بر این باشد که از محل اعتبارات استانی و ملی در جهت رفع مشکل این جاده، اعتبار اختصاص داده شود تا خسارتهای مالی و جانی به شهروندان کاهش یابد.

اسماعیلی خاطر نشان کرد: انتظار می رود که مسئولان شهرستانی و استانی مربوطه نسبت به بهسازی جاده شهرستان و پروژه واریانت سرتنگ اقدامات شایسته ای انجام دهند.

وی بااشاره به آسیب های این جاده به خودروها گفت: به دلیل خاکی و نامناسب بودن جاده، رانندگان و خودروهایشان هزینه های زیادی متحمل می شود که این مشکلات، ارمغان کم کاری مسئولان، نسبت به تکمیل زیر ساخت های جاده ای این شهرستان محروم است.

این راننده سیروانی افزود: ما که در شهرک سرتنگ زندگی می کنیم هر روز چندین نوبت از محل این پروژه عبور می کنیم و هزینه های ناشی از استاندارد نبودن جاده برای ما بسیار بالا رفته به صورتی که تمام حقوق و درآمد ماهیانه ام را صرف خودرو می کنم.

وی ادامه داد: جاده و بهسازی و تعریض آن امروز یکی از مطالبات مردم ساکن در این منطقه است که از مسئولان انتظار مساعدت و تلاش بیشتری دارند.

خبر جدید  فعالیت تجاری و تردد زوار در مرز بین‌المللی مهران از سر گرفته شد

اسماعیلی خاطر نشان کرد: مشکل عمده شهرستان سیروان جاده است و نامناسب بودن جاده نمی گذارد که گردشگران آنطور که شایسته است به شهرستان سیروان که یکی از زیباترین شهرستان های استان ایلام است، سفر کنند و طبیعت زیبای این منطقه را ببینند، و از دیدن مناظر و مراتع زیبای آن لذت برند، بنابراین مسئولان بایستی فکر چاره ای مناسب باشند.

وی اضافه کرد: در صورت مساعد شدن وضعیت جاده های این بخش علاوه بر رفاه و آسایش ساکنان آن می توان خیل زیادی از گردشگران مشتاق به این منطقه بکر، زیبا و خوش آب و هوا را نیز جذب کرد و تورهای گردشگری برای آنان برگزار نمود؛ کاری که اکنون از سوی سایر شهرهایی که گردشگر می پذیرند در حال انجام است، اما وضعیت جاده ها گردشگران را راغب به سفری دوباره به این منطقه نمی کند.

این شهروند سیروانی تاکید کرد: تکمیل پروژه ها قطعا در روند بهبود وضعیت مردم موثر بوده و می تواند تا حدودی شهرستان را از مهاجرت، بن بست و محرومیت در بیاورد.

امروز سیروان به یکی از نقاط گردشگری استان تبدیل شده و وجود جاذبه های طبیعی در این منطقه می طلبد که برای تعریض و بهسازی جاده آن اقدام عملی شود.

مردم شهرستان سیروان با تقدیم بیش از ۲۵۰شهید و صدها جانباز و ایثارگر نقش ارزنده ای در حفاظت از مرزهای جمهوری اسلامی ایران ایفا کرده اند و مردم این منطقه انتظار دارند مسئولان استانی و شهرستانی بیشتر به فکر آنها باشند و در فصل بودجه ریزی اعتباری برای بهسازی و تعریض جاده این منطقه در نظر گرفته شود و به یکی از مطالبات و دغدغه های اصلی مردم این دیار توجه گردد.

پروژه واریانت

پروژه واریانت

پروژه واریانت

 

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.