گروه سیاست و اقتصاد: استاندار ایلام گفت: یک هزار و ۴۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های آبیاری و زهکشی در دولت تدبیر و امید برای این استان هزینه شده و نیز ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای طرح‌های آبیاری و زهکشی آماده افتتاح هزینه شده است . به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 8 فوریه 2018  |  زمان: 15:34 ب.ظ  | شماره خبر: 936   

گروه سیاست و اقتصاد: استاندار ایلام گفت: یک هزار و ۴۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های آبیاری و زهکشی در دولت تدبیر و امید برای این استان هزینه شده و نیز ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای طرح‌های آبیاری و زهکشی آماده افتتاح هزینه شده است .

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام امروز در مراسم افتتاح ۳۷ هزار هکتار از شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی استان ایلام با حضور معاون اول ریاست جمهوری اظهار کرد: در مجموع ۸۰ هزار هکتار طرح سامانه گرمسیری در استان ایلام ۳۷ هزار هکتار آن آماده بهره‌برداری شده و ۹ هزار هکتار دیگر در فاز دوم در حال اجرا است .
وی افزود: با اجرای این طرح‌ها سطح زیرکشت اراضی استان ایلام از ۷۰ هزار هکتار کنونی به به ۱۷۴ هزار هکتار می‌رسد .
سلیمانی دشتکی اضافه کرد: درحوزه بیابان زدایی نیز۱۰۰ کیلومتر بادشکن، ۲۳ هزار هکتار طرح‌های آبخیزداری، ۶۷۰ کیلومتر کاشت نهال در حاشیه جاده‌ها، یک هزار هکتار مالچ پاشی در مهران تاکنون اجرا شده است .
استاندار ایلام تصریح کرد: برای سال آینده نیز یک هزار و۵۰۰ هکتار مالچ پاشی،۵۰ هزار اصله گل محمدی، کاشت۲ میلیون اصله نهال مقاوم در بیابان ها و ارسال۶۰۰ هزار اصله نهال برای استان واسط عراق به منظور کاشت در بیابان‌ها و حاشیه جاده‌های این استان در دستور کار استان قرار دارد .
وی یادآور شد: برخی اراضی کشاورزی استان در مسیر انتقال آب قرار دارند اما آب برای آنها تخصیص نیافته که باید با اجرای طرح‌های آبیاری و زهکشی مشکلات در استان وجود دارد وزارت نیرو آب مورد نیاز این اراضی را تامین کند .
سلیمانی دشتکی تاکید کرد: شهرستان‌های مهران و دهلران به مدد حمایت دولت در مسیر توسعه هستند که امید است با ایجاد منطقه آزاد مهران و راه‌اندازی مرز چیلات دهلران روند توسعه این مناطق شتاب بیشتری بگیرد .
استاندار ایلام از مسئولان ارشد کشوری خواست، ظرفیت‌ها، منابع، مشکلات، نیازها و راه‌های توسعه استان ایلام در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، انرژی، … به صورت ویژه در هیات دولت یا ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح و بررسی شود.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.