به گزارش خبرنگار مهر، شکرالله شیرخانی روز سه شنبه در جریان بازدید نماینده ایلام از این اداره کل اظهار داشت: نرخ بیکاری در این استان به نسبت سالهای گذشته کاهش یافته است. وی افزود: آخرین آمار مربوط به بیکاری در استان های مختلف استخراج شده و بخش قابل توجهی از استانها بیش از ۱۰ درصد ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 27 فوریه 2018  |  زمان: 17:32 ب.ظ  | شماره خبر: 2143   

به گزارش خبرنگار مهر، شکرالله شیرخانی روز سه شنبه در جریان بازدید نماینده ایلام از این اداره کل اظهار داشت: نرخ بیکاری در این استان به نسبت سالهای گذشته کاهش یافته است.

وی افزود: آخرین آمار مربوط به بیکاری در استان های مختلف استخراج شده و بخش قابل توجهی از استانها بیش از ۱۰ درصد بیکاری دارند.

وی اضافه کرد: دراین آمار تصریح شده تنها ۸ استان توانسته اند نرخ بیکاری خود را به کمتر از ۱۰ درصد تقلیل دهند که ایلام نیز جزو این استانها بوده و نرخ بیکاری در آن به ۹.۶ درصد کاهش یافته است.

شیرخانی ایجاد اشتغال پایدار را مهمترین برنامه مسئولان ذکر کرد و گفت: باید طوری برنامه ریزی کنیم که متناسب با نیاز بازار افراد را آموزش داده تا مهارتهای لازم را کسب کنند.

وی یادآور شد: یکی از مهم ترین برنامه هایی که دولت تدبیر و امید برای رونق کسب و کار و اشتغال به ویژه در مناطق روستایی و عشایری در نظر گرفته طرح اشتغال فراگیر روستاییان و عشایر است.

شیرخانی تاکید کرد: سهم استان ایلام نیز از این طرح مشخص شده و برای طرح روستایی ۱۰۸ میلیارد تومان و برای طرح اشتغال فراگیر نیز ۱۱۲ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی از عموم جامعه روستاییان و عشایر استان خواست طرح های دارای توجیه فنی و کارشناسی خود را به منظور بهره مندی از این تسهیلات ارائه دهند تا پس از تایید برای پرداخت به بانکهای عامل معرفی شوند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  مصرف گرایی و پسماند معضل اصلی کره زمین
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.