دکتر «بهزاد فریادیان» با حضور در دفتر ایسنا، اظهار کرد: استان ایلام در زمینه‌ی میراث های فرهنگی جای کار فراوانی دارد اما متاسفانه تاکنون بسیاری از ظرفیت‌های موجود مغفول مانده‌اند و راه به بالفعل رساندن این قابلیت‌ها بهره‌گیری از تجربه سایر استان‌ها، ایده‌پردازی فعالان این عرصه و  تسهیل دولت است . وی با اشاره به ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 14 فوریه 2018  |  زمان: 12:30 ب.ظ  | شماره خبر: 1325   

دکتر «بهزاد فریادیان» با حضور در دفتر ایسنا، اظهار کرد: استان ایلام در زمینه‌ی میراث های فرهنگی جای کار فراوانی دارد اما متاسفانه تاکنون بسیاری از ظرفیت‌های موجود مغفول مانده‌اند و راه به بالفعل رساندن این قابلیت‌ها بهره‌گیری از تجربه سایر استان‌ها، ایده‌پردازی فعالان این عرصه و  تسهیل دولت است .

وی با اشاره به پیشینه تاریخی استان و وجود آثار تاریخی بسیار جذاب ، گفت: ۸ سال جنگ تحمیلی که استان ایلام مستقیما تحت تاثیر آن بود بهترین ظرفیت برای گردشگری جنگ را فراهم کرده اما آن گونه که باید از آن بهره‌ گرفته نشده است .

وی میزبانی ایلام از زائران اربعین که عموما از مهران می‌گذرند را ظرفیتی دیگر در این زمینه دانست و گفت: اگر برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد به مرور می‌توان مهران را به محلی برای حضور دائمی گردشگران مناطق جنگی و گردشگران مذهبی تبدیل کرد .

این مدرس دانشگاه تصریح کرد: پدیده‌های زمین‌شناختی در جایگاه جهانی موجود در استان و تبدیل آن به ژئوپارک نمونه‌هایی عالی برای گردشگری طبیعی و تخصصی را در خود جای داده است که با پردازش درست و انجام کارهای مقدماتی می‌توانند منجر به حضور طبیعت‌دوستان جهانی در استان ایلام شود .

فریادیان با بیان اینکه تجربه ثابت کرده که دولتی فکر کردن خود مانع بزرگی بر سر راه رونق گردشگری است، تصریح کرد: اگر با ساز و کارهای علمی و متناسب با جوامع محلی گردشگری را به مردم بسپاریم نتیجه خواهیم گرفت و هم گردشگری رونق خواهد گرفت و هم مردم منتفع خواهند شد که لازم است برای این امر از انعطاف‌های موجود در قانون بهره ببریم .

وی نگاه دولت تدبیر  وامید را به مقوله گردشگری از دولت‌های گذشته علمی‌تر و دلسوزانه‌تر ارزیابی کرد و گفت: ورود گردشگران بین‌المللی از جمله مقولاتی است که می‌توان از آن برای رفع ایران‌هراسی هم بهره برد و خلاف واقع بودن بسیاری از شعارهایی که به ناحق علیه ایران سر داده می‌شود را اثبات کرد .

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.