میهن پرست گفت: ملت باگذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی بدون ترس و توجه به توطئه‌های دشمنان خارجی نشان دادند از اصول و آرمان‌های و اهداف بلند انقلاب اسلامی کوتاه نخواهند آمد. به گزارش خبرگزاری بسیج،حجت‌الاسلام شهاب‌الدین میهن‌پرست”، امام‌جمعه شهر چوار، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چوار، با اشاره به فلسفه بعثت ...
تاریخ مخابره: جمعه 16 فوریه 2018  |  زمان: 18:24 ب.ظ  | شماره خبر: 1445   

میهن پرست گفت: ملت باگذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی بدون ترس و توجه به توطئه‌های دشمنان خارجی نشان دادند از اصول و آرمان‌های و اهداف بلند انقلاب اسلامی کوتاه نخواهند آمد.

به گزارش خبرگزاری بسیج،حجت‌الاسلام شهاب‌الدین میهن‌پرست”، امام‌جمعه شهر چوار، در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چوار، با اشاره به فلسفه بعثت پیامبر خاتم (ص)، گفت: خدای سبحان برای وفای به وعده خود و کامل گردانیدن دوران نبوت حضرت محمد (ص) را مبعوث کرد.

وی، افزود: پیامبری که از همه پیامبران، پیمان پذیرش نبوت او را بیان کرده، پیامبری که نشانه‌های او شهرت داشت و تولدش بر همه مبارک بود، در روزگاری که مردم روی زمین دارای مذاهب پراکنده، خواسته‌های گوناگون، روش‌های متفاوت بودند، عده‌ای خدا را به پدیده تشبیه کرده و گروهی نام‌های ارزشمند خدا را انکار و به بت‌ها نسبت می‌دادند و برخی بر غیر خدا اشاره می‌کردند.

امام‌جمعه چوار، گفت: پس خدای سبحان مردم را به‌وسیله حضرت محمد (ص) از گمراهی نجات داد و هدایت کرد و از جهالت رهایی بخشید، سپس دیدار خود را برای پیامبر، برگزیده و آنچه خود داشت برای او پسندید و او را با کوچ دادن از دنیا، گرامی داشت و از گرفتاری‌ها و مشکلات رهایی بخشید، پیامبر (ص) در محیطی مبعوث می‌شود که تعصب قبیله‌ای و نژادی و محیط محدود زندگی حقیقت دیگری وجود ندارد.

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، ابراز کرد: پیامبر (ص) با صدای بلند اعلام می‌کند که همه خرافات و پندارهای زندگی را کنار بگذارید و همه را توصیه به‌حق و توصیه به صبر می‌کند، حق بیاندیشید و حق بگویید و به‌حق عمل کنید و با صراحت کامل اعلام می‌کند، بدانید که به‌طورقطع زندگی پست شما جز بازی و اشتغالات بی‌اساس و آرایش چیزی نیست، هدف حیات بالاتر از خود پدیده‌های زندگی است.

خبر جدید  اعزام 1313 دانشجوایلامی به اردوهای راهیان نور کشوری/تأکید برارتقاء و بهبود سطح کیفی اردوها

وی، در ادامه بابیان اینکه یکی از ویژگی‌های اصلی و منحصربه‌فرد انقلاب اسلامی ایران، مردمی بودن است، تصریح کرد: به همین دلیل از همان ابتدا این انقلاب بر اساس حضور، نقش‌آفرینی و حرکت مردم شکل‌گرفته و مراحل تکامل خودش را پشت سر گذاشته است.

امام‌جمعه شهر چوار، افزود: حضور گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، تجدید بیعت با آرمان‌های انقلاب و امام راحل بود، ملت باگذشت ۳۹ سال از پیروزی انقلاب اسلامی بدون ترس و توجه به توطئه‌های دشمنان خارجی نشان دادند از اصول و آرمان‌های و اهداف بلند انقلاب اسلامی کوتاه نخواهند آمد و به اصول و آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی پای بند هستند.

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، یادآور شد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن یکی از عوامل مهم بازدارنده توطئه بدخواهان انقلاب اسلامی است، دشمنان همراهی و اعتقاد مردم را به‌نظام و انقلاب در این مناسبت‌ها ارزیابی می‌کنند، حضور در این راهپیمایی با توجه به شرایط کشور نشان از اقتدار ملت است و مردم با حضور باشکوه خود به سران استکبار گفتند که هیچ گزینه‌ای برایشان ترس‌آور نیست و پس از ۳۹ سال از انقلاب اسلامی، با بصیرت بیشتری درصحنه هستند.

وی، گفت: حضور مردم مثل همیشه دشمن‌شکن بود و نشان داد که مردم همانند گذشته مسیر انقلاب اسلامی خود را ادامه می‌دهند و این موضع در راستای حفاظت از روحیه استکبارستیزی، ظلم‌ستیزی و سلطه ناپذیری مردم غیور ایران اسلامی است.

امام‌جمعه شهر چوار، با اشاره به ایام فاطمیه، یادآور شد: حضرت فاطمه (س) همچون سیاستمداری قهرمان، به تکلیف و رسالت الهی خویش عمل کرد و برای روشن ساختن افکار عمومی از انحراف مسیر امامت، چهل شبانه‌روز، دست حسن و حسین (ع) را می‌گرفت و سوار بر مرکبی می‌شد و همراه با حضرت علی (ع) به در خانه مهاجر و انصار می‌رفت تا آن‌ها را نسبت به غفلتی که دچار شده‌اند و انحراف موجود، بیدار سازد و غافلان و راحت‌طلبان را هوشیار سازد.

خبر جدید  جهادگرانی که امید را در مناطق محروم زنده می کنند + تصاویر

حجت‌الاسلام میهن‌پرست، افزود: حضرت فاطمه زهرا (ص) در حقیقت با رایزنی سیاسی خود، با یاران رسول خدا (ص) اتمام‌حجت می‌کرد و همچون دیپلماتی آگاه، با حضور خویش سعی می‌نمود مسیر انحراف امت را روشن سازد و مسیر واقعی را که امامت امام علی (ع) است و نیز حریم ولایت را روشن و بی‌پیرایه ارائه دهد تا در فردای قیامت، برای صاحبان زر و زور و تزویر و عافیت طلبانی که فریب‌خورده‌اند بهانه‌ای وجود نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: در مسیر دفاع از حریم ولایت و امامت، فاطمه زهرا (س) شیوه مبارزاتی مختلفی داشت، آن حضرت با اتخاذ حرکت‌های سیاسی خاص از قبیل گریه در مراکز شلوغ و محل عبور و مرور مسلمانان، حضور در مسجد و مراجعه به خانه‌های مهاجر و انصار که تمامی آن‌ها با حضور قوی آن حضرت درصحنه مبارزات سیاسی همراه بودند، جامعه را ازلحاظ افکار، تحت تأثیر قرارداد.

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.