به گزارش خبرنگار مهر، ایوب درویشی امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با تأکید بر جذب با کیفیت تسهیلات، افزود: اصل بر این است که تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی تا تیرماه سال ۹۷ می بایست جذب شود و در این خصوص کمیته ها ، کارگروه های شهرستان ها و به ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 26 فوریه 2018  |  زمان: 17:27 ب.ظ  | شماره خبر: 2050   

به گزارش خبرنگار مهر، ایوب درویشی امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان با تأکید بر جذب با کیفیت تسهیلات، افزود: اصل بر این است که تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی تا تیرماه سال ۹۷ می بایست جذب شود و در این خصوص کمیته ها ، کارگروه های شهرستان ها و به تبع آن استان و دستگاه های تخصصی باید با جدیت در این خصوص فعال باشند و نسبت به بررسی و کارشناسی دقیق و اصولی و البته سریع طرح های ثبت شده در سامانه کارا اقدام کنند.

 وی با تأکید بر نظارت دقیق بیان داشت: طرح های اشتغال زایی باید به گونه ای تصویب شود که زمینه نظارت بعد از تصویب طرح ها وجود داشته باشند و در این خصوص کمیته های فنی فعال عمل کند  و نظارت عالیه نیز بر عهده کارگروه است.

درویشی ادامه داد: کمیته های فنی و کارگروه های شهرستانی در خصوص توجیه اقتصادی، بازارپسندی، زنجیره تولید و سایر مولفه های تولید در طرح ها باید مد نظر قرار گیرد چرا که ممکن است باعث ایجاد مشکل برای واحدهای فعال شود .

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تحلیل دقیق آمارها را از اولویت های کارگروه دانست و تصریح کرد: با تحلیل محتوای آمارها و بررسی کارشناسی آنها می توان نسبت به اتخاذ تصمیمات مناسب اقدام کرد و در این زمینه به عنوان مثال آمار تک رقمی بیکاری در فصل پاییز استان و بالا بودن ثبت نام مردم در طرح اشتغال روستایی در مقایسه با دیگر استان ها باید بررسی شود و دلایل رفتار مردم در استان مورد بررسی قرار گیرد. 

خبر جدید  برای نهادینه کردن فرهنگ حجاب و عفاف چه باید کرد؟

 درویشی ادامه داد: تاکنون بیش از شش هزار و ۶۰۰ طرح اشتغال زایی در اشتغال روستایی و فراگیر ثبت نام صورت گرفته است که برای استان ایلام در طرح اشتغال روستایی بیش از ۱۰۸ میلیارد و در اشتغال فراگیر و نیز بیش از ۱۱۲ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت تخصیص یافته است که باید تا تیرماه سال ۹۷ نسبت به جذب آن اقدام شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.