به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با بیان این مطلب افزود: هر چه سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی خصوصا گسترش کتابخانه ها صورت گیرد کم است. وی گفت: ایجاد کتابخانه در پارک ها هم یک کار فرهنگی و ارزشمند است که اگر توسط شهرداری ها انجام شود ...
تاریخ مخابره: شنبه 3 مارس 2018  |  زمان: 18:46 ب.ظ  | شماره خبر: 2362   

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری امروز در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی استان با بیان این مطلب افزود: هر چه سرمایه گذاری در حوزه های فرهنگی خصوصا گسترش کتابخانه ها صورت گیرد کم است.

وی گفت: ایجاد کتابخانه در پارک ها هم یک کار فرهنگی و ارزشمند است که اگر توسط شهرداری ها انجام شود بسیار موثر خواهد بود و البته باید موارد حقوقی آن نیز بررسی شود.

وی با اشاره به سرانه پایین  مطالعه درکشوربیان داشت : البته بخشی از این مشکل مربوط  به ورود تکنولوژیهای نوین و فضای مجازی است ولی من عقیده دارم ؛ هیچ چیزی جای مطالعه را نمی گیرد.

وی با تأکید بر این که باید برای ورود مردم به کتابخانه ها جذابیت ایجاد کرد و کتابها باید متناسب با نسل جوان و نیازهای آنان تهیه شود خاطر نشان کرد: برگزاری نمایشگاه ها هم می تواند در گسترش کتابخوانی موثر باشد و نمایشگاه کتابی که در ایلام برگزار شد نیز خوب و قابل قبول بود و می بایست هر ساله ما از این نوع نمایشگاه ها در استان برگزار کنیم و کتاب را با تخفیفات خوبی در اختیار مردم قرار دهیم.

 معاون سیاسی امنیتی استاندارب به ظرفیت های خوبی که در آموزش و پرورش وجود دارد اشاره کرد و تصریح نمود: فرهنگ سازی برای نسل نوجوان می تواند اثرات خوبی داشته باشد و اگر کودکان و نوجوانان از سنین کم به مطالعه علاقه مند گردند بسیاری از مشکلات ما حل می شود.

نوذری اضافه کرد: راه اندازی کتابخانه های روستایی با اولویت روستاهای بزرگتر نیز پیشنهاد خوبی است که می تواند به گسترش فرهنگ کتابخوانی کمک کند و همچنین بحث نامگذاری مکان ها و کتابخانه های مختلف با نام مشاهیر و بزرگان استان نیز اقدام موثری خواهد بود .

خبر جدید  امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه ایلام و صندوق حمایت از پژوهشگران کشور

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.