ایلام - ایرنا - استاندار ایلام از عزم جدی مسئولان ایران و عراق برای ایجاد خط راه آهن ایلام- نجف خبر داد و گفت: مسیر ایلام به نجف نیز چهار خطه می شود. ...
تاریخ مخابره: شنبه 1 دسامبر 2018  |  زمان: 09:03 ق.ظ  | شماره خبر: 13271   

به گزارش روابط عمومی استانداری، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه جمعه در دیدار با محمود عبدالرضا طلال استاندار سابق واسط و نماینده حال حاضر مجلس عراق و عضو هیئت رئیسه شورای استانداری استان واسط ضمن تاکید بر ادامه مراودات دوستانه بین دو استان ایلام و واسط، تصریح کرد: دوران طلال در استانداری واسط عراق دوران طلایی رابطه بین دو استان ایلام و واسط بود و امیدواریم در دوران محمد میاحی استاندار جدید واسط ادامه پیدا کند.
وی در ادامه از چهارخطه شدن مسیر ایلام به نجف از زبان وزیر راه و شهرسازی خبر داد و افزود: در سفر وزیر راه و شهرسازی به ایلام مقرر گردید مسیر ایلام به نجف توسط پیمانکار خصوصی و با همکاری دو کشور عراق و ایران تحت اقدام قرار گیرد.
استاندار ایلام بر ایجاد راه آهن ایلام به نجف تاکید کرد و گفت: وزیر راه و شهرسازی قول داده اند که به زودی قسمتی از راه آهن کرمانشاه- ایلام – مهران به مناقصه گذشته شود.
نماینده مجلس عراق و عضو هیئت رئیسه شورای استانداری استان واسط از اراده جدی کشور عراق برای چهارخطه کردن مسیر مهران به نجف خبر داد و یادآور شد: هفته گذشته با وزیر راه عراق درخصوص راه آهن ایلام به نجف بحث و گفتگو داشته ام و مقرر شد که این مهم با همتای ایرانی پیگیری شود.
محمود عبدالرضا طلال بر عملیاتی شدن پروژه های چهارخطه شدن و ایجاد خط ریلی بین ایلام و نجف تاکید کرد و افزود: ما خواستار دیدار وزرای راه دو کشور ایران و عراق برای ایجاد تفاهم نامه های لازم در این خصوص هستیم.
نماینده مجلس عراق از پیگیری تعهدات خود در دوران استانداری واسط عراق گفت و بیان داشت: روز چهارشنبه با وزیر امور خارجه عراق در خصوص بازگشایی بازارچه های دو طرف مرز جلسه دارم و امیدوارم به زودی شاهد راه اندازی دو بازارچه شهابی و چنگوله باشیم.
وی در پایان از رابطه حسنه با استانداری ایلام گفت و تاکید کرد: من در ایران غریبه نیستم و ایران خانه دوم من است و بابت همکاری و تعامل بسیار خوب سلیمانی دشتکی استاندار متعهد ایلام در زمان استانداری واسط صمیمانه تشکر می کنم.
۶۱۱۹

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  15 هزار تن گندم در سیلوهای دهلران ذخیره شد
0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.