با حضور مسئول ناحیه بسیج دانشجویی ایلام صورت گرفت؛ با همکاری جهادگران بسیجی دانشگاه فرهنگیان و علمی کاربردی ایلام۲ و با حضور مسئول ناحیه بسیج دانشجویی ایلام در طرح باغ فدک، ۶۰اصله نهال و درختان میوه؛ انگور، انجیر و بادام در روستای قلعه جوق ملکشاهی کاشته شد. به گزارش خبرگزاری بسیج، جهادگران پردیس شهید مدرس ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 18 فوریه 2018  |  زمان: 10:50 ق.ظ  | شماره خبر: 1540   

با حضور مسئول ناحیه بسیج دانشجویی ایلام صورت گرفت؛

با همکاری جهادگران بسیجی دانشگاه فرهنگیان و علمی کاربردی ایلام۲ و با حضور مسئول ناحیه بسیج دانشجویی ایلام در طرح باغ فدک، ۶۰اصله نهال و درختان میوه؛ انگور، انجیر و بادام در روستای قلعه جوق ملکشاهی کاشته شد.

به گزارش خبرگزاری بسیج، جهادگران پردیس شهید مدرس ایلام و علمی کاربردی ایلام ۲، با حضور مسئول ناحیه بسیج دانشجویی ایلام درطرح باغ فدک در کاری مشترک اقدام به کاشت ۶۰ اصله نهال و درختان میوه، انگور، انجیر و بادام در روستای قلعه جوق ملکشاهی نمودند.

محمد سعید کناریوند، مسئول بسیج دانشجویی علمی کاربردی ایلام۲ در گفتگو با خبرنگار این سایت گفت: طرح باغ فدک کاری مشترک از دانشجو معلمان بسیجی و جهادگران علمی کاربردی ایلام ۲ است که اقدام به کاشت ۶۰ اصله نهال و درختان میوه، انگور، انجیر و بادام در روستای قلعه جوق ملکشاهی نمودند.دانشجویان جهادگر در این طرح مشارکت ویژه داشتندو این طرح ادامه دارد.
 
این جهادگر بسیجی گفت:پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم  درباره اهمیت درختکاری می فرمایند:اگر شخصی درختی بکارد یا مزرعه ای را به زیر کشت ببرد و انسان ها، حیوانات یا پرندگان از آن بخورند، این کار صدقه ای از طرف آن شخص شمرده می شود.

کناریوند افزود: طبق روایات اهل بیت علیهم السلام وظیفه تک تک ما در حفظ و حراست از منابع طبیعی موجود، خصوصاً جنگل ها و مراتع و همچنین توسعه پایدار و گسترش این نعمت الهی، یک وظیفه دینی و ملی است.

وی با بیان اینکه این طرح با مشارکت ویژه دانشجویان ادامه دارد، گفت: در روایتی معتبر از یکی معصومین (ع) منقول است که:حتی اگر دیدید قیامت بر پا شد و شما مشغول کاشتن درختی بودید، ازاین عمل نیک خود دست برندارید. و این نشانگر تاکید و توصیه اولیای اسلام به حفظ و حراست از درختان و اهمیت درختکاری است.

خبر جدید  تفکر بسیجی تقویت‌کننده مدل پیشرفت درون‌زاست

 

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.