به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، دکتر سید ابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور امروز در نشست بررسی تسهیلات طرح توسعه روستایی ایلام با بیان اینکه اگر فرمایشات امام (ره) در کشور پیاده شود، صدور انقلاب به راحتی ممکن است، اظهار کرد: امام ...
تاریخ مخابره: شنبه 10 فوریه 2018  |  زمان: 15:43 ب.ظ  | شماره خبر: 1049   
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، دکتر سید ابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور امروز در نشست بررسی تسهیلات طرح توسعه روستایی ایلام با بیان اینکه اگر فرمایشات امام (ره) در کشور پیاده شود، صدور انقلاب به راحتی ممکن است، اظهار کرد: امام راحل (ره) خواستار ورود مستضعفان در فعالیت‌های اقتصادی بود.
وی با اشاره به اینکه می‌توان یک تخم مرغ از یک روستایی گرفت و سهامدارش کرد، افزود: کار فرهنگی و آموزشی برای ورود روستائیان به عرصه کارآفرینی زمان‌بر بوده و مشارکت مردم به صرف جلسات محقق نمی‌شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور  گفت: در راستای کارآفرینی ما تعدادی را برای آموزش به خارج از کشور و استان‌های صنعتی فرستادیم، به طوریکه امروز ۹ قطعه موتور خودرو در روستای «نیستانک» نایین تولید می‌شود، اضافه کرد: ۶۳ درصد بیکاران کشور دیپلم و بالاتر هستند؛ این یعنی این که شغل‌های سنتی جذابیت لازم را ندارند و تحصیل کرده ما به دنبال شغلی است که هم از نظر روحی و هم از نظر مالی برای وی خوشایند باشد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به لزوم گذر از تولید صرف اشاره و گفت: در امر تولید، ایجاد زنجیره، فراوری محصول و بازاریابی محصول باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی در خصوص اعتبارات طرح اشتغال پایدار روستایی نیز گفت: ۳۰ درصد از اعتبارات این طرح برای ایجاد رقابت بین استانها در نظر گرفته شده است و استان های فعال، بیشتر از این تسهیلات استفاده خواهند کرد.
رضوی با اشاره به اینکه برای جذب اعتبارات نیاز به تلاش، سرعت و دقت عمل داریم، گفت: در حال حاضر اختیار استان‌ها برای پرداخت تسهیلات، ۵/۲ میلیارد تومان است که در حال تلاش برای افزایش آن به مبلغ ۵ میلیارد تومان هستیم.
وی ضمن تأکید بر امر نظارت در پرداخت تسهیلات خاطرنشان کرد: در حال حاضر تنها ۲۵ درصد سهم استانها ابلاغ شده است و بقیه سهم نیز پس از جذب ابلاغ اولیه، در اختیار استانها قرار خواهد گرفت.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در خصوص ایجاد شرایط سهل و آسان برای تأمین وثایق گفت: اسناد روستایی، محل طرح، وسایط نقیله طرح، سفته و تأییدیه شورای اسلامی روستا، بخشدار و فرماندار برای تأیید ساختمان های فاقد سند در نظر گرفته شده است و متقاضیان برای تأمین وثایق با مشکل خاصی مواجه نخواهند شد.
زرگرپور معاون معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز به رفع مشکلات طرح اشاره و ابراز داشت: با دریافت ایرادات و مشکلات موجود در مسیر اجرای طرح، با سرعت برطرف می‌شوند و در اجرای این طرح از وجود مشاوران و تسهیلگران بهره گرفته خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه بانک‌ها خلاف بخش‌نامه‌ها عمل نکنند، یادآور شد: معیار، استقرار واحدها در روستاهاست و بانک‌ها و متولیان در طرح توسعه اشتغال سرعت، دقت و تلاش را مد نظر داشته باشند.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور رفع مشکل بیکاری را کار همه دستگاه‌ها دانست و گفت: مقام معظم رهبری بر نقش تمام قوای کشور تاکید دارند.
قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام نیز در این نشست  ضمن تبریک دهه مبارک فجر، از آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن دعوت و اظهار کرد: ایلام، استان منحصر به فردی است که در آن مزیت ها و  پتانسیل های لازم برای توسعه از جمله مرز، نفت و گاز، آب و خاک مناسب، گردشگری و غیره وجود دارد اما متأسفانه تاکنون از این مزیت ها برای توسعه استان استفاده لازم و مناسب نشده است .
استاندار ایلام به سابقه عمران و آبادانی روستاها در دوران پس از انقلاب اشاره و بیان داشت: دولت و نظام در ۳۹ سال گذشته بسیار به فکر عمران و آبادانی روستاها بوده اند و زیرساخت های مناسب را برای روستاها ایجاد کرده اند، اما به علت کم توجهی به اشتغال روستایی، امروز با مشکل مهاجرت روستائیان مواجه هستیم .
وی ابراز امیدواری کردجهش مثبتی در زمینه اقتصاد روستاها ایجاد شود
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.