گروه فعالیت‌های قرآنی- مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به برگزاری شانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، گفت: این آزمون بزرگ قرآنی در ایلام در ۱۳ حوزه امتحانی با شرکت ۱ هزار و ۷۵۰ داوطلب در نقاط مختلف این استان برگزار شد. عظیم ایدی، مسئول دفتر ...
تاریخ مخابره: شنبه 3 مارس 2018  |  زمان: 11:28 ق.ظ  | شماره خبر: 2351   

گروه فعالیت‌های قرآنی- مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به برگزاری شانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت، گفت: این آزمون بزرگ قرآنی در ایلام در ۱۳ حوزه امتحانی با شرکت ۱ هزار و ۷۵۰ داوطلب در نقاط مختلف این استان برگزار شد.

عظیم ایدی، مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در گفت و گو با ایکنا از ایلام، اظهار کرد: در این آزمون ۱ هزار و ۷۵۰ نفر از داوطلبان و قران آموزان در ۴ موضوع قرآنی شرکت داشتند.
وی با اشاره به اینکه این آزمون بزرگ در راستای تبلیغ، ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی و با هدف استعدادیابی و نخبه شناسی قرآنی و همچنین ایجاد رقابت سالم و شور قرآنی در بین اقشار مختلف به ‌ویژه جوانان و نوجوانان برگزار شد، اضافه کرد: استاندارد سازی فعالیت‌های آموزشی مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت و حمایت مالی از آن‌ها از دیگر اهداف این آزمون است.
مسئول دفتر قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: آزمون حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم، معارف اهل‌بیت (ع) و انس با قرآن کریم به ‌صورت الکترونیکی در ۲۶ رشته و به‌ صورت آزمون الکترونیکی، کتبی و شفاهی این دوره با حضور قرآن آموزان برگزار شده است.
ایدی ادامه داد: در آزمون نوبت اول که در رشته‌های حفظ قرآن کریم برگزار می‌شود، تعداد ۵۳۰ نفر زن و تعداد ۳۸۱ نفر مرد و در آزمون نوبت دوم رشته‌های مفاهیم و معارف اهل‌بیت (ع) تعداد ۳۴۲ نفر زن و تعدد ۲۵۰ نفر مرد شرکت کرده‌اند.
وی در پایان گفت: در این آزمون ۱ هزار و ۵۵۰ نفر در آزمون کتبی و مابقی در آزمون شفاهی شرکت کردند.
انتهای پیام

خبر جدید  محورهای ارتباطی جنوب استان ایلام شاهد بارش برف است

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.