معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: با وجود گام‌های مثبت شهروندان برای بهبود سیما و منظر شهری، صدور تراکم‌های غیر مجاز، سیما و منظر شهر را به هم ریخته است که شورای شهر باید تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کند. به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، احمد کرمی در ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 30 ژانویه 2018  |  زمان: 16:50 ب.ظ  | شماره خبر: 519   

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: با وجود گام‌های مثبت شهروندان برای بهبود سیما و منظر شهری، صدور تراکم‌های غیر مجاز، سیما و منظر شهر را به هم ریخته است که شورای شهر باید تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، احمد کرمی در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر ایلام، شهر را موجودی زنده و نیازمند برنامه‌ریزی دانست و افزود: رشد سریع افقی و عمودی شهر ایلام سبب ایجاد مشکلاتی شده است؛ طراحی بافت مرکزی شهر ایلام بر اساس تراکم ۱۰۶ نفر در هر هکتار بوده اما اکنون این تراکم به ۱۶۰ نفر در هکتار رسیده است.

وی، حجم ورودی سالانه خودروها به استان ایلام را ۱۶ هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: بیش از نصف این تعداد خودرو به شهر ایلام اضافه می‌شوند که برای رفع معضل ترافیک شهر ایلام باید چاره اندیشی شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در حوزه عمران شهری را بهره‌گیری از توان بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: برنامه‌ریزی، هدفگذاری، اجرا و سپس اطلاع رسانی در انجام پروژه‌های عمرانی مدنظر مسئولان و تصمیم گیران باشد.

وی افزود: آب و محیط زیست به عنوان دو اولویت ما که در برنامه ششم توسعه هم به آنها اشاره شده باید در شورا و شهرداری به آنها پرداخته شود.

کرمی، توجه ویژه به مصرف آب در فضای سبز شهری را به اعضای شورا توصیه کرد و گفت: با توجه به کم بارانی‌های اخیر باید جوانب مصرف رعایت و استفاده از پساب تصفیه خانه شهر ایلام مدیریت شود.

خبر جدید  بودجه عمرانی استان ایلام 110 میلیارد تومان افزایش یافت

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام خواستار توجه بیشتر شهرداری به اعتبارات عمرانی شد و عنوان کرد: برای عملیاتی کردن تصمیمات مثبت شورای شهر که موجب رضایت مردم می‌شود، در کنار مجموعه شورا و شهرداری خواهیم بود.

اعضای شورای اسلامی شهر ایلام نیز در ابتدای این دیدار به طرح مسائلی همچون نواقص اجرای طرح جامع شهری، بهره‌برداری از کاخ فلاحتی، ایجاد پارک بانوان و دیگر مسائل فراروی شهر پرداختند.
انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.