به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از روابط عمومی ارشاد ایلام، در شهر بدون سینمای ایلام و در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی استان برای سومین سال متوالی شاهد حضور فیلم‌دوستانی بودیم که آمده بودند فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر را به تماشا بنشینند.محمد نوذری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، ...
تاریخ مخابره: شنبه 3 فوریه 2018  |  زمان: 09:06 ق.ظ  | شماره خبر: 607   

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از ایلام به نقل از روابط عمومی ارشاد ایلام، در شهر بدون سینمای ایلام و در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی استان برای سومین سال متوالی شاهد حضور فیلم‌دوستانی بودیم که آمده بودند فیلم‌های سی‌وششمین جشنواره فیلم فجر را به تماشا بنشینند.
محمد نوذری، معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، در این مراسم با بیان اینکه هر ملتی و کشوری آرزوی فرهنگ و غنای تاریخی ملت ایران اسلامی را دارد، اظهار کرد: ما در طول تاریخ ملت ایران، افرادی را داشته‌ایم که در مبحث فرهنگی بسیار تأثیرگذار بوده‌اند و امروز بسیاری از ملت‌ها که از غنای فرهنگی و تاریخی برخوردار نیستند به دنبال تاریخ‌سازی برای خود هستند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، یادآور شد: ما غنای فرهنگی و اصالت تاریخی داریم که همواره فرهنگ ما در طول تاریخ فرهنگی غالب بوده است، شاهنامه خواست یک تاریخ و ملت بوده است که غنای فرهنگی این ملت را برای ملت‌های دیگر به نمایش بگذارد.
نوذری با بیان اینکه امروز در عرصه تهاجم فرهنگی برای مقابله بافرهنگ دینی و اسلامی ملت ایران قرار داریم، گفت: عصر امروز، عصر جنگ‌های فرهنگی است که در این راستا دشمنان تلاش می‌کنند فرهنگ اسلامی و ملی ما را دچار خدشه کنند.
وی با اشاره به اینکه هیچ‌کس به‌اندازه اصحاب فرهنگ و هنر نمی‌تواند مدافع فرهنگ باشد، گفت: ایلام هم غنای فرهنگی و تاریخ دارد و هم تاریخ ۸ سال دفاع مقدس را در دل خود جای‌داده است که فرهنگ ایثار و شهادت و گذشت و مجاهدت مردمی است که در این راه جان خود را فدا کردند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام، اظهار کرد: زبان هنر به‌ویژه تصویر بسیار تأثیرگذار است و بسیاری از مشکلات جامعه را می‌توان با انتقال پیام از طریق سینما و تصویر در جامعه مرتفع کرد و زبان هنر و منطق هنری می‌تواند در کاهش مشکلات بسیار مهم و تأثیرگذار باشد.
نوذری با اشاره به اینکه هیچ ابزاری اثرگذارتر از انتقال پیام از طریق هنر و رسانه نیست، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد که در قالب سینما فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی و رشادت و ایثارگری‌های مردمان این سرزمین را به جامعه بین‌الملل انتقال دهد.
علی محمدنیاکان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در این مراسم اظهار کرد: نمایش  فیلم‌های جشنواره فجر در استان ایلام برای سومین سال متوالی مایه‌ی خرسندی است
وی از افتتاح نمایشگاه کتاب ایلام در ۱۷ بهمن خبر داد و گفت: در این نمایشگاه آخرین تازه‌های نشر به ایلام خواهد آمد.
محمدنیاکان از افتتاح نگارخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در چند روز آینده خبر داد.
در ادامه «وحید اسلامی» کارگردان و منتقد سینما، گفت: یکی از تفاوت‌های جهان سوم و جهان اول در نوع نگاه به سینما است.
وی جشنواره فیلم فجر را فرصتی مناسب برای نشان دادن اندیشه‌های هنرمندان دانست و مقام معظم رهبری تاکید دارند که «کلید توسعه کشور در سینماست» و با وجود نعمت سینما می‌توان بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرد.
اسلامی ابراز امیدواری کرد مسئولان مفهوم سینما را به خوبی درک و از آن حمایت واقعی کنند.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.