به گزارش ایسنا، «ایوب درویشی» در نشست بررسی وضعیت بازارچه‌ها و مرزهای استان اظهار کرد: مرز مهران باید یک مدیریت پاسخگو داشته باشد و نمی شود به یک باره بازارچه، پیله‌وری و تعاونی مرزنشینان را حذف کرد. وی گفت: علاوه بر حضور، این اقشار در مرز نیازمند انجام یک کار حرفه‌ای تجاری هستند تا هم ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 18 فوریه 2018  |  زمان: 14:03 ب.ظ  | شماره خبر: 1561   

به گزارش ایسنا، «ایوب درویشی» در نشست بررسی وضعیت بازارچه‌ها و مرزهای استان اظهار کرد: مرز مهران باید یک مدیریت پاسخگو داشته باشد و نمی شود به یک باره بازارچه، پیله‌وری و تعاونی مرزنشینان را حذف کرد.

وی گفت: علاوه بر حضور، این اقشار در مرز نیازمند انجام یک کار حرفه‌ای تجاری هستند تا هم بازارچه‌های مرزی و هم تعاونی‌های مرزنشینان تقویت شوند و اقتصاد مردم مرزنشین نیز به نحو مطلوبی ارتقا یابد .

معاون استاندار ایلام گفت: حفظ و توسعه اقتصاد مردم مرزنشین و تثبیت جمعیت در این مناطق منجر به امنیت پایدار مرز خواهد شد و رونق اقتصادی مرز، تثبیت جمعیت و حفظ امنیت مناطق مرزی از دستاوردهای رونق تجارت در بازارچه های مرزی است .

درویشی با انتقاد از اینکه سهم کشور از بازار عراق در حال کاهش است، گفت: باید برای افزایش صادرات و مبادلات تجاری در مرز مهران تلاش بیشتری کنیم و باید در این مرز یک مدیریت واحد اعمال شود.

وی گفت:  در مرز مهران هماهنگی بین بخشی مشکل دارد که با تسهیل در امور صادرات و ترانزیت و تسریع در خروج کالا با شکل‌گیری کمیته ساماندهی گمرک استان این مسایل برطرف خواهد شد.

معاون استاندار ایلام تصریح کرد: مرزها به عنوان پیشانی جمهوری اسلامی هستند لذا باید بازارچه‌ها و گمرک زیباسازی شده و با مدیریت خوب دقیق و منظم کار کنند.

در این نشست مصوب شد بحث تخلیه و بارگیری در مرز باید به شرکت های داخل استان برای تقویت بنیه آنها واگذار و مقرر شد ظرف یک ماه آینده گمرک تکلیف وضعیت بارگیری و تخلیه کالا در مرز مهران را مشخص کند .

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.