به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری امروز در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان با بیان این مطلب افزود: در این جلسه دومبحث مهم و اساسی طلاق و ساماندهی سالمندان مورد بررسی قرار گرفت که در بحث طلاق یک معضل اساسی در بحث آسیب های اجتماعی است و در حال حاضر در حال افزایش بوده است. ...
تاریخ مخابره: شنبه 3 مارس 2018  |  زمان: 18:37 ب.ظ  | شماره خبر: 2373   

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری امروز در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان با بیان این مطلب افزود: در این جلسه دومبحث مهم و اساسی طلاق و ساماندهی سالمندان مورد بررسی قرار گرفت که در بحث طلاق یک معضل اساسی در بحث آسیب های اجتماعی است و در حال حاضر در حال افزایش بوده است.

وی تصریح کرد: در بحث سالمندان هم برنامه ریزی مناسب برای این عزیزان و مشکلاتی که پیش روی آنان است صورت نگرفته است که برای حل این مشکلات و دیگر معضلات اجتماعی متبلابه استان باید سند توسه اجتماعی استان را تدوین کنیم بدین معنی که راهکاریی را برای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی استان دراین سند ارائه دهیم و هم آمار و اطلاعات دقیق و یکپارچه داشته باشیم و هم راهکاری های رفع مشکلات استان را بیان کنیم.

وی تصریح کرد: با توجه به حساسیت و ظرافت مسائل حوزه اجتماعی و فرهنگی  باید در تدوین این سند تمام دستگاه های فرهنگی با محوریت استانداری مداخله نمایند .

 وی با تأکید بر پیشگیری در حوزه آسیب های اجتماعی و فرهنگی ادامه داد: در همین مدت کوتاهی که در استان ایلام حضور دارم مشکلات زیادی را در خصوص ازدواج و طلاق مشاهده نمودن و این آسیب ها قابل رفع هستند همین ازواج فامیلی که در استان ایلام وجود دارد را می توان با فرهنگ سازی اصلاح کرد.

 معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام با اشاره به تقسیم بندی حوزه سالمندان گفت: در بحث سالمندی ۳ دسته داریم ، سالمند جوان ، سالمند و سالمند پیر ، سالمند جوان بین ۶۰ تا ۷۵ سال و سالمند بین ۷۴ تا ۹۰ سال و سالمند پیر هم بیش از ۹۰ سال را تعریف می کنند که نیازهای این سه گروه هم متفاوت است و در این دوران خلأ روحی احساس می شود و بالای ۷۰ سال اخلاق خاصی پیدا می کند و نیاز به توجه دارد و باید متناسب با این تقسیم بندی برنامه داشته باشیم و اگر سند توسعه استان را تدوین کنیم  چرا که در چند سال آینده با افزایش جمعیت سالمند ممکن است مشکلاتی در جامعه ایجاد شود و باید از از هم اکنون  خلا ها ونیازها را پیش بینی کنیم. 

خبر جدید  واحدهای صنفی متخلف در استان 2 میلیارد تومان جریمه شدند

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.