معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای استان ایلام گفت: با افزایش انتقال آب به سد چم گردلان ایلام و سد کنگیر ایوان اکنون حجم آب ذخیره شده در پشت این سدها در آستانه تکمیل و پیش‌بینی می‌شود بزودی سرریز کنند. مهندس «احسان یارمحمدی» در گفت و گو با ایسنا،  با اشاره به اینکه حجم کنونی ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 28 فوریه 2018  |  زمان: 14:23 ب.ظ  | شماره خبر: 2182   
سد ايلام

معاون حفاظت و بهره‌برداری آب منطقه‌ای استان ایلام گفت: با افزایش انتقال آب به سد چم گردلان ایلام و سد کنگیر ایوان اکنون حجم آب ذخیره شده در پشت این سدها در آستانه تکمیل و پیش‌بینی می‌شود بزودی سرریز کنند.

مهندس «احسان یارمحمدی» در گفت و گو با ایسنا،  با اشاره به اینکه حجم کنونی آب سدهای استان ایلام را ۲۲۴ میلیون متر مکعب است، اظهار کرد: هم اکنون حجم آب سد ایلام ۶۰ میلیون متر مکعب معادل ۹۸ درصد حجم مخزن، سد کنگیر ایوان ۱۸ میلیون متر مکعب معادل ۹۴ درصد و سد دویرج دهلران نیز با ۱۴۶ میلیون مترمکعب معادل ۷۱ درصد حجم آن پر شده است.

وی افزود: در پی بارندگی‌های ۲ هفته گذشته در سطح استان ایلام، میزان حجم ورودی آب به سد ایلام ۱۴ میلیون مترمکعب، سد کنگیر ایوان چهار میلیون و سد دویرج دهلران نیز ۱۱ میلیون متر مکعب بوده است .

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای ایلام اضافه کرد: حجم کلی آب سد ایلام ۶۳ میلیون، کنگیر ایوان ۱۹ میلیون و دویرج نیز ۲۰۲ میلیون متر مکعب است که آب سدهای ایلام و کنگیر ایوان فاصله بسیار کمی تا تکمیل شدن داشته و در بارندگی‌های پیش رو سریز خواهند شد.

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  بیش از یک هزار نازل توزیع سوخت مایع در استان مورد آزمون دوره ای قرار گرفته است
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.