به گزارش خبرنگار مهر،  قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست در شورای راهبردی جمعیت استان و ساماندهی سالمندان اظهار کرد: برای کمک و حمایت از موسسات خیریه و مردم نهاد باید از طریق بودجه های ملی و سازمان بهزیستی کشور نسبت به جذب اعتبارات اقدام کرد چرا که این موسسات همیار بهزیستی هستند و برای ...
تاریخ مخابره: شنبه 3 مارس 2018  |  زمان: 18:31 ب.ظ  | شماره خبر: 2329   

به گزارش خبرنگار مهر،  قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست در شورای راهبردی جمعیت استان و ساماندهی سالمندان اظهار کرد: برای کمک و حمایت از موسسات خیریه و مردم نهاد باید از طریق بودجه های ملی و سازمان بهزیستی کشور نسبت به جذب اعتبارات اقدام کرد چرا که این موسسات همیار بهزیستی هستند و برای ادامه فعالیت نیاز به حمایت دولت دارند. 

وی خواستار فعال شدن مراکز درمانی ، آموزشی و ورزشی برای توانمند سازی سالمند شد و افزود: مردم استان ایلام به لحاظ بافت قومی خود اجازه انتقال سالمندان به مراکز نگهداری نمی دهند و در این خصوص باید راهکارهای مناسبی ارائه داد. 

استاندار ایلام با اشاره به افراط و تفریط هایی که در سال های گذشته در بحث کنترل جمعیت در کشور صورت گرفته است، تاکید کرد: رشد بی رویه جمعیت در دهه ۶۰ و تبلیغات برای کاهش فرزندآوری در دهه ۷۰ وضعیت جمعیت کشور را نابسامان کرده است. 

سلیمانی دشتکی یادآور شد: معظم له نیز در این حوزه به حق تذکر دادند که باید یک رشد جمعیتی معقول و مناسب در کشورایجاد شود تا کشور به سمت سالمندی حرکت نکند. 

لزوم تقویت نقاط مثبت فرهنگ بومی

وی با اشاره به آمار طلاق در استان خاطر نشان کرد: امروزه بحث خانواده در استان با گسترش ماهواره و اینترنت به شدت مورد تهدید قرار گرفته است و در بسیاری از کشورها بحث ازدواج به بیراهه رفته است. 

استاندار ایلام اضافه کرد: باید مراقب باشیم که سیستم های تشکیل و حفظ خانواده در کشور تقویت شده و فرهنگ سازی در این زمینه صورت گیرد. 

خبر جدید  سفر معاون اول رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی به ایلام

وی گفت: برخی افراد در کشور حیوانات را جایگزین فرزند و خانواده نموده اند که باید در این حوزه مراقب تهاجمات فرهنگی که برای تخریب خانواده ها و جایگزین کردن فرهنگ غربی در کشور است، منفعلانه برخورد نکنیم.

استاندار ایلام با اشاره به آداب و رسوم فرهنگی در استان افزود: تقویت نقاط مثبت فرهنگ بومی و حذف پارامترهای منفی فرهنگی و استفاده از راهکارهای مناسب و آسیب شناسی فرهنگی و انطباق فرهنگ بومی با فرهنگ و تمدن اسلامی ایران می تواند بسیاری از مشکلات ما در حوزه خانواده را حل نماید.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.