گروه اجتماعی – سرپرست جهاد دانشگاهی ایلام با اشاره به نگاه و رویکرد علمی این نهاد به مقوله اشتغال و کارآفرینی، گفت: امروزه تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند به اشتغال جوانان کمک کند و باید در این مقوله به آموزش، پرورش خلاقیت و نوآوری و در کنار آن استفاده از فناوری‌های نو توجه ویژه‌ای شود. به ...
تاریخ مخابره: شنبه 3 مارس 2018  |  زمان: 07:53 ق.ظ  | شماره خبر: 2371   

گروه اجتماعی – سرپرست جهاد دانشگاهی ایلام با اشاره به نگاه و رویکرد علمی این نهاد به مقوله اشتغال و کارآفرینی، گفت: امروزه تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند به اشتغال جوانان کمک کند و باید در این مقوله به آموزش، پرورش خلاقیت و نوآوری و در کنار آن استفاده از فناوری‌های نو توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش ایکنا از ایلام، سید غلام‌رضا حسینی، سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام در دیدار با مدیر کل  تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با اشاره به توانمندی‌های جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: این نهاد با دارا بودن ۳  پارک علم و فناوری،  ۵۰۱ شرکت‌ فناور، ۱۱ شرکت دانش‌بنیان، ۱۲۰ مرکز تخصصی، ۲۷ پژوهشکده، ۱۳۵ گروه پژوهشی و ده کانون شکوفایی و خلاقیت در سراسر کشور فعالیت‌‌های اثربخشی در زمینه آموزش، پژوهش، فناوری، اشتغال و کارآفرینی داشته است.
وی با اشاره به عزم جهاد دانشگاهی در استفاده از ظرفیت‌های خود در ایجاد اشتغال پایدار، گفت: طرح الگوی جدید توسعه مشاغل خانگی یکی از طرح‌های ملی برای ایجاد اشتغال است که با توجه به توانمندی‌های جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام طراحی و اجرای سامانه اینترنتی این طرح به حوزه فناوری اطلاعات معاونت پژوهشی این واحد محول شده است.
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با اشاره به نگاه و رویکرد علمی این نهاد به مقوله اشتغال و کارآفرینی و اثرات فضای مجازی در توانمندسازی فضای کسب و کار، گفت: امروزه تسهیلات به تنهایی نمی‌تواند به اشتغال جوانان کمک کند و باید در این مقوله به آموزش، پرورش خلاقیت و نوآوری و آشنای با فضای کسب و کار و در کنار آن استفاده از فناوری‌های نو توجه ویژه‌ای شود تا ارایه تسهیلات در ایجاد اشتغال بتواند اثربخش باشد.
حسینی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال پایدار در استان، افزود: پرورش روحیه کارآفرینی در جوانان، حمایت از استارتاپ‌ها، بوم  مدل‌های کسب و کار و توجه ویژه به زیست‌بوم کارآفرینی این امکان را فراهم می‌سازد که به سوی ایجاد اشتغال پایدار در استان با شتاب بیشتری گام برداریم.    
وی نقش فضای مجازی در انتقال فرهنگ کسب و کار، آموزش اشتغال و رونق اقتصادی یک منطقه را بسیار ارزشمند توصیف کرد و گفت: طبق گزارش ملی شورای فضای مجازی ۲۱ استارتاپ توانسته‌است ۱۳۲ هزار شغل ایجاد کند که این نشان‌دهنده اهمیت توجه و حمایت از استارتاپ‌ها و توسعه فن‌بازارها برای ایجاد اشتغال است و جهاد دانشگاهی این آمادگی را دارد در این زمینه با دیگر مجموعه‌ها و سازمانها همکاری نماید.
سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با بیان اینکه محیط کسب و کار، میدان جنگ است و برای موفقیت باید با همه توان جنگید، گفت: ایجاد اشتغال در شرایط امروز یک مسئله جدی است و برای رسیدن به اهداف در این زمینه به فضایی مبتنی بر تعامل و هم‌افزایی نیازمند هستیم.
عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با تأکید بر اینکه این نهاد با تمام توانمندی‌های شبکه‌ای خود در سراسر کشور آماده همکاری با دیگر نهادها و سازمان‌ها در بخش دولتی و خصوصی است، بیان کرد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان ایلام، جهاد دانشگاهی می‌تواند در حوزه کشاورزی و توسعه کشت گیاهان دارویی، صنایع تبدیلی، توریسم  و در بخش توسعه روستایی همکاری‌های لازم را داشته باشد.
مهندس شکرلله شیرخانی، مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان ایلام نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب سرپرست جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام با اشاره به همکاری‌های گذشته بر توسعه و تعامل بیشتر این دو نهاد در زمینه‌ها مختلف تأکید کرد.

خبر جدید  فعالان حوزه انتظامی اربعین تجلیل شدند

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.