به گزارش خبرنگار مهر، هنرآموزان چرداولی با حضور در کارگاه آموزش صنایع دستی در حال فراگیری صنعت کفش دوزی هستند. با هدف توانمند سازی و ایجاد اشتغال و صنایع دستی در بین مددجویان کمیته امداد دوره های آموزش کفش دوزی با چرم در حال برگزاری است. زهرا حیدری از مربیان این کارگاه در شهرستان چرداول ...
تاریخ مخابره: جمعه 23 فوریه 2018  |  زمان: 09:42 ق.ظ  | شماره خبر: 1814   

به گزارش خبرنگار مهر، هنرآموزان چرداولی با حضور در کارگاه آموزش صنایع دستی در حال فراگیری صنعت کفش دوزی هستند.

با هدف توانمند سازی و ایجاد اشتغال و صنایع دستی در بین مددجویان کمیته امداد دوره های آموزش کفش دوزی با چرم در حال برگزاری است.

زهرا حیدری از مربیان این کارگاه در شهرستان چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بیش از ۹۰ درصد کارآموزان هر کدام کفشی که باید از نقطه صفر تا صد را یاد و فرا گرفتند و هم اکنون نیز در حال آموزش کفش های جدیدتری هستند.

فاطمه اسدی از کارآموزان کارگاه کفش دوزی در شهرستان چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هم اکنون در حدود یک ماه است که در این کارگاه آموزش کفش دوزی را فرا می گیرم و کل روش های کفش دوزی را تاکنون یاد گرفتم.

وی ادامه داد: هدف ما این است آموزش های که کمیته امداد جهت آموزش خانوادهای نیازمند و آسیب پذیر ارائه می دهد بعد از یادگیری این آموزش ها نیازمند حمایت مسئولین هستیم تا خود نیز بتوانیم در این راستا کمکی به اقتصاد خانواده داشته باشیم.۶۲۲ نفر تاکنون در این زمینه آموزش دیدند
خدابنده جمشیدی زاده مدیر کمیته امداد شهرستان چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: توسعه اشتغال پایدار مهمترین برنامه کمیته امداد برای کارآموزان است.

وی افزود: افرادی که دارای شرایط کار و مستعد هستند به کلاس های آموزشی معرفی می کنیم، تاکنون ۶۲۲ نفر در این زمینه ها آموزش های لازم را در سطح شهرستان فرا گرفتند.

وی اضافه کرد: تعداد ۲۵ نفر در کارگاه کفش دوزی در حال آموزش این صنعت هستند، همچنین مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال جهت آموزش این افراد هزینه شده است.

خبر جدید  آغاز ثبت نام سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر در ایلام

آمادگی میراث فرهنگی برای توسعه فعالیت کفش دوزی

جهانبخش طهماسبی مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی نیز امادگی خود را جهت فعالیت این کارگاهها در سایر نقاط شهرستان جهت  توسعه آنها دارد.

وی افزود: همچنین این افراد را جهت معرفی به بانک های عامل کنیم و نیز در پایان دوره ها گواهینامه معتبر به هنرجویان اعطا کنیم.

با حمایت همه جانبه این کارگاههای آموزشی می توان به تولید و اشتغال رونق تازه ای بخشید.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.