به گزارش خبرنگار مهر، هنرآموزان چرداولی با حضور در کارگاه آموزش صنایع دستی در حال فراگیری صنعت کفش دوزی هستند. با هدف توانمند سازی و ایجاد اشتغال و صنایع دستی در بین مددجویان کمیته امداد دوره های آموزش کفش دوزی با چرم در حال برگزاری است. زهرا حیدری از مربیان این کارگاه در شهرستان چرداول ...
تاریخ مخابره: جمعه 23 فوریه 2018  |  زمان: 09:42 ق.ظ  | شماره خبر: 1816   

به گزارش خبرنگار مهر، هنرآموزان چرداولی با حضور در کارگاه آموزش صنایع دستی در حال فراگیری صنعت کفش دوزی هستند.

با هدف توانمند سازی و ایجاد اشتغال و صنایع دستی در بین مددجویان کمیته امداد دوره های آموزش کفش دوزی با چرم در حال برگزاری است.

زهرا حیدری از مربیان این کارگاه در شهرستان چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بیش از ۹۰ درصد کارآموزان از نقطه صفر تا صد کفش دوزی را یاد و فرا گرفتند و هم اکنون نیز در حال آموزش کفش های جدیدتری هستند.

فاطمه اسدی از کارآموزان کارگاه کفش دوزی در شهرستان چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هم اکنون در حدود یک ماه است که در این کارگاه، آموزش کفش دوزی را فرا می گیرم و کل روش های کفش دوزی را تاکنون یاد گرفته ام.

وی ادامه داد: هدف ما این است بعد از یادگیری این آموزش ها با حمایت مسئولان بتوانیم در این راستا کمکی به اقتصاد خانواده داشته باشیم.

۶۲۲ نفر تاکنون در این زمینه آموزش دیدند

خدابنده جمشیدی زاده مدیر کمیته امداد شهرستان چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: توسعه اشتغال پایدار مهمترین برنامه کمیته امداد برای کارآموزان است.

وی افزود: افرادی که دارای شرایط کار و مستعد هستند به کلاس های آموزشی معرفی می کنیم، تاکنون ۶۲۲ نفر در این زمینه ها آموزش های لازم را در سطح شهرستان فرا گرفتند.

وی اضافه کرد: تعداد ۲۵ نفر در کارگاه کفش دوزی در حال آموزش این صنعت هستند، همچنین مبلغ ۱۴۰ میلیون ریال جهت آموزش این افراد هزینه شده است.

خبر جدید  تازه های ورزشی استان

جهانبخش طهماسبی مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی نیز آمادگی لازم را برای فعالیت این کارگاهها در سایر نقاط شهرستان دارد.

وی افزود: همچنین این افراد را به بانکهای عامل معرفی و در پایان دوره ها گواهینامه معتبر به هنرجویان اعطا می کنیم.

با حمایت همه جانبه این کارگاههای آموزشی می توان به تولید و اشتغال رونق تازه ای بخشید.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.