به گزارش خبرنگار مهر، گلیم نقش برجسته از نظر اصالت مهمترین و شاخص ترین صنعت در استان است این صنعت به خوبی در کارگاه های آموزشی روستایی در شهرستان چرداول رونق یافته است. به گفته مربیان آموزشی استقبال بانوان برای فعالیت در این کارگاه ها چشم گیر است. زهرا مرادی از مربیان آموزشی این هنر ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه 21 فوریه 2018  |  زمان: 08:31 ق.ظ  | شماره خبر: 1743   

به گزارش خبرنگار مهر، گلیم نقش برجسته از نظر اصالت مهمترین و شاخص ترین صنعت در استان است این صنعت به خوبی در کارگاه های آموزشی روستایی در شهرستان چرداول رونق یافته است.

به گفته مربیان آموزشی استقبال بانوان برای فعالیت در این کارگاه ها چشم گیر است.

زهرا مرادی از مربیان آموزشی این هنر صنعت در شهرستان چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر گفت:  هم اکنون تعداد ۱۷ نفر کارآموز در این زمینه دارم، در خصوص آموزش این هنر در حد توان خود به کارآموزان آموزش ارائه می دهم.

یکی از مشکلات بافندگان نبود بازار فروش و تهیه اقلام مختلف این محصول است.

فاطمه اسدی از بافندگان گلیم نقش برجسته چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از مشکلات ما عدم حمایت و نبود بازار فروش این محصول است که در این خصوص با مشکل روبه رو هستیم.

فعالیت ۵۰ نفر در حوزه صنایع دستی در روستای زنجیره علیا 

نورالدین محسنی معاون میراث فرهنگی استان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: روستای زنجیره علیا بالغ بر ۵۰ نفر در حوزه صنایع دستی فعال هستند تمام تلاش ما این است که این هنر را توسعه دهیم.

شهریار مرشدی مدیر فنی و حرفه ای چرداول در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به ابلاغ روستای زنجیره علیا به عنوان روستای هدف گردشگری توسعه آموزش های مهارتی در حرفه های صنایع دستی به ویژه گلیم نقش برجسته و تابلو فرش را در دستور کار داریم‌.

بیش از ۵۰ کارگاه آموزشی فعال گلیم نقش برجسته در شهرستان چرداول فعال هستند.

خبر جدید  استان ایلام غرق در عزا و ماتم شهادت سیدالشهدا (ع) +فیلم

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.