استاندار ایلام گفت: رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان با جدیت دنبال می‌شود و تلاش می‌کنیم موانعی که وجود دارد با همتی کلان برطرف شود. به گزارش‌ایلنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در نشست بررسی وضعیت واحدهای صنعتی فعال در استان ایلام اظهار کرد: استان در یک دوگانگی بسر می‌برد، هیچکدام از استان های ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 11 دسامبر 2017  |  زمان: 15:40 ب.ظ  | شماره خبر: 669   

استاندار ایلام گفت: رفع مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان با جدیت دنبال می‌شود و تلاش می‌کنیم موانعی که وجود دارد با همتی کلان برطرف شود.

به گزارش‌ایلنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در نشست بررسی وضعیت واحدهای صنعتی فعال در استان ایلام اظهار کرد: استان در یک دوگانگی بسر می‌برد، هیچکدام از استان های کشور شرایط و امتیازات مرز، نفت، گاز، گردشگری و اربعین را در استان ایلام ندارند.

وی افزود: هر کدام از پتانسیل های خاص این استان امتیازات عظیم خدادادی است که اگر درست از آنها استفاده شود مشکلات حوزه های مختلف استان چون تولید، اشتغال و سرگردانی سرمایه گذاران را برطرف و رونق و توسعه استان را بدنبال خواهد داشت.

استاندار ایلام با اشاره به برگزاری نشست های اقتصاد مقاومتی در استان یادآور شد: موضوع اقتصاد مقاومتی به طور مشخص به گفتمان اجرایی و اقتصادی کشور تبدیل و به شکل جدی در دستور کار دولت قرار گرفته است، در خصوص برگزاری نشست های این حوزه در استان عقب هستیم.

سلیمانی دشتکی بر برپایی منظم نشست ها در حوزه رفع موانع تولید در استان تاکید کرد و گفت: در این جلسات مشکلات واحدهای تولیدی بررسی و برای رفع آنها چاره اندیشی شود که این امر می تواند به ایجاد اشتغال بیشتر در واحدهای تولیدی استان منجر شود.

وی اضافه کرد: از دستگاه های اجرایی انتظار می رود با دید باز رفع مشکلات و مسائل مختلف استان را پیگیری و بررسی کنند، مدیران تلاش کنند در لابه لای قوانین موارد و تبصره هایی را که امکان گره گشایی از کار مردم وجود دارد، پیدا و اجرایی و عملی کنند.

خبر جدید  کشف محموله ۱.۵ میلیاردی برنج قاچاق در شهرستان ایلام

استاندار ایلام از واحدهای تولیدی مشکل دار خواست تقاضای خود را به صورت کتبی به دستگاه اجرایی ذیربط تحویل دهند تا در سریع ترین زمان در نشست کارگروه تخصصی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته و سپس در نشست اقتصاد مقاومتی مطرح شود.

وی گفت: همه ما مکلف هستیم تا وضع موجود استان را احیاء کنیم اگر این کار انجام شود تعداد قابل توجهی از کارخانه ها و واحدهای تولیدی فعال و ایجاد اشتغال را بدنبال خواهد داشت.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره مزیت‌های ویژه استان برای جذب سرمایه‌گذاران گفت: سرمایه گذار کسی است که اهلیت داشته و حداقل تضمین ها را داشته باشد، اهلیت سرمایه ‌گذاران باید از سوی دستگاه‌های ذیربط به دقت مورد توجه قرار گیرد.

وی همچنین بر حمایت همه جانبه از تولید استان تاکید کرد و افزود: در شرایط یکسان قیمت و کیفیت، دستگاه ها باید از تولید استان خریداری کنند تا از واحدهای تولیدی ایلام حمایت شود.

کل واحدهای تولیدی دارای پروانه های بهره برداری استان ایلام ۵۲۳ فقره هستند که تعداد ۳۳۶ واحد آنها فعال، ۴۳ واحد آنها نیمه فعال و ۱۴۴ واحد نیز غیر فعال است.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.