به گزارش خبرنگار مهر، نصرت الله ضرغام روز یکشنبه در جلسه با اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان ایلام اظهار کرد:  صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران سال ۸۲ با تصویب اساسنامه آن توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شده است. وی هدف از تاسیس صندوق را شکوفایی امور تحقیقاتی در راستای ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 4 مارس 2018  |  زمان: 22:09 ب.ظ  | شماره خبر: 2445   

به گزارش خبرنگار مهر، نصرت الله ضرغام روز یکشنبه در جلسه با اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان ایلام اظهار کرد:  صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران سال ۸۲ با تصویب اساسنامه آن توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شده است.

وی هدف از تاسیس صندوق را شکوفایی امور تحقیقاتی در راستای گسترش مرزهای علم و فناوری و بهره مند شدن مردم از نتایج آن ها، از طریق ارائه کمک ها و خدمات حمایتی مادی و معنوی به پژوهشگران و فناوران عنوان کرد.

وی اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۷۰ درصد محققان و استادان ایرانی با این صندوق در ارتباط هستند.

ضرغام گفت: دانشمندانی که کرسی های پژوهشی به آنها اعطا شود علاوه بر کمک سالانه ۵۰۰ میلیون ریالی به مدت ۱۰ سال، می توانند تیم پژوهشگری قوی با همکاری استادان و دانشجویان دانشگاه های داخل و خارج تشکیل دهند که اعضای این تیم نیز مورد حمایت صندوق قرار می گیرند.

وی یادآور شد: منابعی که از طرف صندوق در اختیار این دانشمندان قرار می گیرد می تواند صرف هر گونه فعالیت علمی، پذیرش دانشجوی دکتری، تجهیز آزمایشگاه ها، برگزاری همایش و شرکت در کنفرانس های علمی خارجی شود.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران گفت: حمایت از صاحبان اختراعات یکی دیگر از زمینه های حمایتی این صندوق از پژوهشگران و فناوران است که در این راستا تا کنون یک هزار و ۱۱۱ اختراع واصل شده که ۲۳۹ اختراع آن نتیجه حمایت های صندوق از پروژه های مختلف است.

ضرغام اضافه کرد: یک سوم این ۲۳۹ اختراع معادل ۷۰ اختراع تدوین شده که ۳۰ درصد آنها به مرحله تجاری سازی رسیده است.

خبر جدید  ایجاد اشتغال برای45بهبود یافته از دام اعتیاد در ملکشاهی

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.