سرپرست جهاد دانشگاهی ایلام این نهاد را پل ارتباطی بین صنعت، دولت و دانشگاه معرفی کرد و گفت: جهاد دانشگاهی این ظرفیت را دارد تا با همه توان و ظرفیت شبکه‌ای خود در سطح کشور اقدامات مؤثری برای توسعه استان انجام دهد . به گزارش ایسنا، سید «غلام‌رضا حسینی» در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک‌های ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 5 فوریه 2018  |  زمان: 16:11 ب.ظ  | شماره خبر: 488   

سرپرست جهاد دانشگاهی ایلام این نهاد را پل ارتباطی بین صنعت، دولت و دانشگاه معرفی کرد و گفت: جهاد دانشگاهی این ظرفیت را دارد تا با همه توان و ظرفیت شبکه‌ای خود در سطح کشور اقدامات مؤثری برای توسعه استان انجام دهد .

به گزارش ایسنا، سید «غلام‌رضا حسینی» در دیدار با مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به دنبال پر کردن خلاء ارتباطی بین صنعت و دانشگاه است، اظهار کرد: این نهاد یک ظرفیت و شبکه بزرگ در سراسر کشور است .

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی یک نهاد مبتنی بر اقتصاد دانش‌بنیان و خودکفا است گفت: در شرایط امروز جهان که علم با سرعت بیشتری بر پایه اقتصاد دیجیتال در حال رشد و توسعه است باید بیش از پیش به سمت استفاده از روش‌های نوین فناوری حرکت کنیم تا بتوانیم در مصاف با رقبا موفق باشیم .

حسینی با تأکید بر تلاش برای به‌روز بودن صنعت کشور و رشد و توسعه آن هم‌پای فناوری‌های روز دنیا، افزود: مشکلات زیادی در صنعت وجود دارد و این به‌روز بودن نیازمند یک زنجیره همکاری است .

وی با بیان اینکه بزرگ‌ترین دغدغه امروز صنعت، بازار و مسئله فروش است، گفت: در این شرایط اگر تولید کننده بازار مناسبی داشته باشد دغدغه‌های دیگر نیز حل خواهد شد و این نیازمند توجه بیشتر به تغییر روش‌های سنتی مرسوم و استفاده از فناوری‌های نوین است .

سرپرست جهاد دانشگاهی ایلام به رشد و توسعه صنعت در این استان اشاره و بیان کرد: باید تلاش بیشتری برای جذب اعتبارات ملی با هم‌افزایی نهادهای مختلف برای رشد صنعت استان ایلام و در نهایت رفع مشکل اشتغال جوانان صورت گیرد .

خبر جدید  تردد از مرز مهران افزایش یافت/ موکب ها آماده خدمات رسانی هستند

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی همچنین به جذب سرمایه‌گذار خصوصی برای رونق بخش‌های مختلف صنعتی در استان اشاره کرد و گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب زمینه‌های لازم را برای تشویق و جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای توسعه صنعتی استان ایجاد کرد .

حسینی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی پل ارتباطی بین صنعت، دولت و دانشگاه است، گفت: جهاد دانشگاهی  این ظرفیت را دارد تا با همه توان و ظرفیت شبکه‌ای خود در سطح کشور اقدامات مؤثری برای توسعه استان انجام دهد .

وی در ادامه به راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی برای خدمات‌رسانی به صنعت استان اشاره و بیان کرد: اگر نوآوری و خلاقیت در صنعت، تداوم نداشته باشد نمی‌توان در بازار امروز حرکت کرد و حرفی برای گفتن داشت و این ظرفیت در جهاد دانشگاهی وجود دارد که با راه‌اندازی چنین مرکزی برای رشد و توسعه صنعت استان تلاش کرد .

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی در ادامه با اشاره به ظرفیت‌های استان ایلام در زمینه توسعه صنعت گردشگری، سلامت و گیاهان دارویی گفت: نمی‌توان برای توسعه صنعتی استان متولی خاصی قائل شد، برای این امر مهم باید زنجیره‌ای از مسئولان و نهادهای مختلف با هم‌فکری، هم‌افزایی و همکاری تلاش کنند .

مرتضی دارایی، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان ایلام نیز در این دیدار جهاد دانشگاهی را یک برند معتبر با نیروی انسانی متخصص دانست و بر توسعه و تداوم همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف تأکید کرد .

انتهای پیام

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.