گروه اجتماعی- مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام گفت: جهاددانشگاهی ستاد فکری طرح و برنامه برای دانشگاه‌ها و جامعه است و می‌تواند معضلات اجتماعی که غالب آنها فرهنگی و تربیتی است را احصاء و درباره آنها پژوهش کند. به گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الاسلام ‌و المسلمین دکتر غلامرضا غیاثی، مسئول نهاد ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 27 فوریه 2018  |  زمان: 09:39 ق.ظ  | شماره خبر: 2120   

گروه اجتماعی- مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام گفت: جهاددانشگاهی ستاد فکری طرح و برنامه برای دانشگاه‌ها و جامعه است و می‌تواند معضلات اجتماعی که غالب آنها فرهنگی و تربیتی است را احصاء و درباره آنها پژوهش کند.

به گزارش ایکنا از ایلام، حجت‌الاسلام ‌و المسلمین دکتر غلامرضا غیاثی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام در دیدار سید غلامرضا حسینی، سرپرست جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، ضمن تبریک آغاز مسئولیت ایشان، اظهار کرد: جهاددانشگاهی قالب و سازوکار دانشگاهی در طراز انقلاب اسلامی است و برای پاسخگویی به نیازهای متعدد وارد عرصه علمی، پژوهشی و فرهنگی کشور مخصوصا دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شد.
وی موفقیت‌های جهاددانشگاهی و راه‌اندازی موسسات تاثیرگذار در این مجموعه‌ی پربرکت را مرهون عبور از قالب‌های مرسوم حاکم اداری عنوان کرد و گفت: جهاددانشگاهی قالبی تاثیرگذار و هم‌طراز نظام اسلامی برای پاسخگویی به نیازهای جامعه است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام گفت: جهادگران دانشگاهی ثابت کرده‌اند می‌توانند در عرصه‌های فرهنگی، تکنولوژی ، طب و بهداشت در تراز اول جهانی ایفای نقش کنند که موسسه رویان از نمونه این موفقیت‌ها است که بستر فکری آن در این نهاد شکل گرفته است.
غیاثی رسالت اول جهادگران را حفظ قالب جهاددانشگاهی دانست و ادامه داد: گسترش کار فرهنگی و تعاملات فرهنگی با دانشگاه‌ها باید در جهاد دانشگاهی تقویت و به ارتباطی سازمانی تبدیل شود.
وی معرفی جایگاه جهاددانشگاهی در سطح دانشگاه‌ها را امری مهم دانست و گفت: بهترین معرف جهاددانشگاهی انجام فعالیت‌های فرهنگی در سطح دانشگاه‌ها است که امیدواریم بیش از گذشته تداوم یابد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام تصریح کرد:  نیاز امروز جامعه کار و اشتغال  است و جهاددانشگاهی می‌تواند در تداوم کارهای گذشته مانند فعالیت در حوزه گیاهان دارویی ، فرصت‌های بومی اشتغال متناسب با شرایط اقلیمی و پتانسیل‌های منطقه‌ای  در استان را احصاء ، لوازم و شرایط تحقق آن را تبیین کند و در اختیار استانداری و نهادهایی مانند کمیته امداد و دستگاه‌هایی مانند تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار دهد.
غیاثی نیاز امروز دانشگاه‌ها را حضور فرهنگی جهاددانشگاهی دانست و ادامه داد: جهاددانشگاهی  ستاد فکری طرح و برنامه برای دانشگاه‌ها و جامعه است و می‌تواند معضلات اجتماعی که غالب آنها فرهنگی و تربیتی است را احصاء و درباره آنها پژوهش کند.

خبر جدید  امسال ۲۳۶ روستای ایلام به اینترنت متصل می شوند

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.