به گزارش خبرنگار مهر، رضا احمدی روز شنبه در بازدید خبرنگاران از طرح های نهالکاری شهرستان مهران اظهار کرد: هم اکنون ۶۴۰ هزار هکتار جنگل در ایلام وجود دارد که تلاش داریم وسعت آن را به یک میلیون هکتار برسانیم. وی طرح های ملی جام، جم آب (جنگل کاری، مرتع داری و آبخیزداری) و طرح ...
تاریخ مخابره: شنبه 3 مارس 2018  |  زمان: 20:29 ب.ظ  | شماره خبر: 2348   

به گزارش خبرنگار مهر، رضا احمدی روز شنبه در بازدید خبرنگاران از طرح های نهالکاری شهرستان مهران اظهار کرد: هم اکنون ۶۴۰ هزار هکتار جنگل در ایلام وجود دارد که تلاش داریم وسعت آن را به یک میلیون هکتار برسانیم.

وی طرح های ملی جام، جم آب (جنگل کاری، مرتع داری و آبخیزداری) و طرح بیابان زدایی منطقه آبزیادی را از شاخص ترین طرح های احیا اراضی منابع طبیعی در شهرستان مهران به وسعت هفت هزار هکتار عنوان کرد.

وی تاکید کرد: جنگل ها متعلق به نسل کنونی نیست و باید تلاش کنیم آنرا به بهترین شکل ممکن به آیندگان تحویل دهیم.

وی اضافه کرد: برای تحقق این امر باید تلاش کنیم سطح بهره برداری از این جنگل ها و مراتع را به حداقل برسانیم چراکه انسان ها مخرب ترین نقش را در نابودی جنگل ها دارند.

احمدی ادامه داد: خشکسالی های دهه اخیر و همچنین گسترش گرد و غبار لزوم توجه به منابع طبیعی و محیط زیست را افزایش داده و به همین منظور نیز تلاش شده از گشترش بیابان که یکی از پیامدهای این موضوع است جلوگیری شود و در این راستا برای نخستین بار یک هزار هکتار از اراضی بیابانی دهلران با هدف تثبیت خاک در حال مالچ پاشی است.

مدیرکل منابع طبیعی ایلام افزود: در هفته منابع طبیعی ۲ میلیون اصله نهال با مشارکت عموم مردم و سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در شهرستان های مختلف این استان کاشته می شود.

احمدی یکی از مشکلات سالیان اخیر در حوزه منابع طبیعی را گسترش آتش سوزی بویژه در فصول بهار و تابستان عنوان کرد و گفت: در سال جاری شاهد کاهش ۵۶ درصدی وسعت اتش سوزی ها در جنگل ها و مراتع بودیم.

خبر جدید  قارچ سمی 14 نفر را در ایلام مسموم کرد

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.