گروه سیاست و اقتصاد – معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام با تاکید بر اینکه اصل بر جذب با کیفیت تسهیلات اشتغالزایی در استان است، گفت: تا کنون بیش از ۶۶۰۰ طرح اشتغالزایی در اشتغال روستایی و فراگیر ثبت‌نام شده است. به گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 27 فوریه 2018  |  زمان: 10:29 ق.ظ  | شماره خبر: 2072   

گروه سیاست و اقتصاد – معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام با تاکید بر اینکه اصل بر جذب با کیفیت تسهیلات اشتغالزایی در استان است، گفت: تا کنون بیش از ۶۶۰۰ طرح اشتغالزایی در اشتغال روستایی و فراگیر ثبت‌نام شده است.

به گزارش ایکنا از ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، دکتر ایوب درویشی، معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان ایلام با تأکید بر جذب با کیفیت تسهیلات، اظهار کرد: اصل بر این است که تسهیلات اشتغال فراگیر و اشتغال روستایی تا تیرماه سال ۹۷ جذب شود و در این خصوص کمیته‌ها، کارگروه‌های شهرستان‌ها و به تبع آن استان و دستگاه‌های تخصصی باید با جدیت در این خصوص فعال باشند و نسبت به بررسی و کارشناسی دقیق و اصولی و البته سریع طرح‌های ثبت شده در سامانه کارا اقدام کنند.
وی با تأکید بر نظارت دقیق بر اجرای طرح‌ها، افزود: طرح‌های اشتغالزایی باید به گونه‌ای تصویب شود که زمینه نظارت بعد از تصویب طرح‌ها وجود داشته باشند و در این خصوص کمیته‌های فنی فعال عمل کنند و نظارت عالیه نیز بر عهده کارگروه است .
درویشی اضافه کرد: کمیته‌های فنی و کارگروه‌های شهرستانی در خصوص توجیه اقتصادی، بازارپسندی، زنجیره تولید و سایر مولفه‌های تولید در طرح‌ها باید مد نظر قرار گیرد چرا که ممکن است باعث ایجاد مشکل برای واحدهای فعال شود.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام تحلیل دقیق آمارها را از اولویت‌های کارگروه دانست و گفت: با تحلیل محتوای آمارها و بررسی کارشناسی آنها می‌توان نسبت به اتخاذ تصمیمات مناسب اقدام کرد و در این زمینه به عنوان مثال آمار تک رقمی بیکاری در فصل پاییز استان و بالا بودن ثبت‌نام مردم در طرح اشتغال روستایی در مقایسه با دیگر استان‌ها باید بررسی شود و دلایل رفتار مردم در استان مورد بررسی قرار گیرد .
وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۶۶۰۰ طرح اشتغالزایی در اشتغال روستایی و فراگیر ثبت‌نام شده است، یادآور شد: برای استان ایلام در طرح اشتغال روستایی بیش از ۱۰۸ میلیارد و در اشتغال فراگیر نیز بیش از ۱۱۲ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت تخصیص یافته که باید تا تیرماه امسال نسبت به جذب آن اقدام کرد.

خبر جدید  پروازهای فرودگاه ایلام به ۳۶ پرواز در هفته افزایش پیدا می کند

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.