به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه کمیسیون ماده ۱۱، خواستار فرهنگسازی لازم در زمینه تغییر الگوی کشت از زراعت به باغداری شد و ادامه داد: باید به گونه ای فرهنگسازی شود که در تپه ها و ارتفاعات قابل کشت استان، متناسب با آب و هوای مناطق درختان میوه کشت شوند. وی افزود: الان ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 5 مارس 2018  |  زمان: 19:14 ب.ظ  | شماره خبر: 2501   

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم سلیمانی دشتکی در جلسه کمیسیون ماده ۱۱، خواستار فرهنگسازی لازم در زمینه تغییر الگوی کشت از زراعت به باغداری شد و ادامه داد: باید به گونه ای فرهنگسازی شود که در تپه ها و ارتفاعات قابل کشت استان، متناسب با آب و هوای مناطق درختان میوه کشت شوند.

وی افزود: الان کشت غالب در استان گندم است و این نمی تواند موجب رونق و یا ایجاد اشتغال متناسب با نیاز استان شود و درآمد چندانی هم نداردغ اما با تغییرات الگوی کشت از مزرعه به باغ می توان صنایع فن آوری، بسته بندی و تبدیلی رونق اشتغال را در پی داشته باشد.

استاندار ایلام خطاب به مسئولان جهاد کشاورزی استان گفت: اداره ترویج کشاورزی شهروندان و کشاورزان را از فواید کشت باغات آگاه کند تا نسبت به کشت درختان متناسب با آب و هوای استان و مناطق اقدام کنند.

سلیمانی دشتکی یکی از نمونه های تغییر موفق الگوی کشت در استان را کاشت گل نرگس در شهرستان دره شهر عنوان کردو ادامه داد: با تغییر الگوی کشت استان می توان از ظرفیت مرز مهران استفاده کرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)
خبر جدید  ایلام میزبان اولین همایش مردم شناسی غرب کشور
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.