به گزارش خبرنگار مهر، کشاورزی مهمترین بخش اقتصادی استان محسوب می شود، بخشی که گندم در آن مهم و بذر بهبود یافته سهم زیادی در افزایش تولید آن دارد فعالیتی که به عهده تعاونی های تولید روستایی گذاشته شده است. ۲۲ تعاونی در استان تشکیل شده است همایون کریمی مدیر کل تعاون و روستایی ایلام در ...
تاریخ مخابره: دوشنبه 5 مارس 2018  |  زمان: 08:49 ق.ظ  | شماره خبر: 2456   

به گزارش خبرنگار مهر، کشاورزی مهمترین بخش اقتصادی استان محسوب می شود، بخشی که گندم در آن مهم و بذر بهبود یافته سهم زیادی در افزایش تولید آن دارد فعالیتی که به عهده تعاونی های تولید روستایی گذاشته شده است.

۲۲ تعاونی در استان تشکیل شده است

همایون کریمی مدیر کل تعاون و روستایی ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در استان ایلام ۲۲ تعاونی تاکنون تشکیل شده است و قرار بر این است که ۱۵ شرکت تعاونی تولیدی دیگر در استان تشکیل شود.

محسن رویشدی یکی از صاحبان تعاونی در استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در این منطقه دور افتاده و محروم  برای اعتلای پرچم جمهوری اسلامی انجام گرفته شده است.

وی افزود: تاسیساتی که در این زمینه صورت گرفته بذرهای اصلاح شده در دست کشاورزان و در تولید آن در منطقه خود انجام می شود.

وی اضافه کرد: مشکل اصلی که در این زمینه داریم، مدت ۲ سال که یارانه تولید گندم توسط وزارت جهاد کشاورزی پرداخت نشده است و سرمایه در گردشی که برای تولید گندم در دست نداریم.

تولید ۴۰ درصد از بذر فرآوری شده استان

محمد قاسمی از کارشناسان آزمایشگاه در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آزمایشگاهی که در تعاون روستایی است یکی از آزمایشگاه های بسیتر خوب بوده که در سطح منطقه و استان فعالیت دارد.

وی افزود: ۴۰ درصد بذر فرآوری شده استان با کیفیت عالی در این تعاونی ها تولید می شود.

کامران نظر علی زاده بازرس تحقیقات جهاد کشاورزی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در این تعاونی ۱۴ رقم گندم فرآوری می شود.

خبر جدید  آمادگی مرزبانان ایرانی و عراقی برای تامین امنیت زائران اربعین

ذرت خشکنی، پرورش مرغ گوشتی و دامداری از دیگر فعالیت های این تعاونی است که باعث اشتغال برای جوانان شده است.

تعاونی های تولید روستایی برای پایداری بیشتر نیازمند حمایت های دولتی هستند پشتیبانی از واحدهای تولید کمک به اقتصاد کشور است.

تعاونی های تولید روستایی علاوه بر تامین نهاده های کشاورزی و دامی روستائیان ضمن ایجاد اشتغال سهم بسزایی در کاهش تصدی های دولتی دارند.

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.