به گزارش ایسنا، «قاسم سلیمانی دشتکی» در مراسم افتتاح ۳۷ هزار هکتار از شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی استان ایلام با حضور معاون اول ریاست جمهوری اظهار کرد: در مجموع ۸۰ هزار هکتار طرح سامانه گرمسیری در استان ایلام ۳۷ هزار هکتار آن آماده بهره‌برداری شده و ۹ هزار هکتار دیگر در فاز دوم در ...
تاریخ مخابره: پنج‌شنبه 8 فوریه 2018  |  زمان: 15:32 ب.ظ  | شماره خبر: 931   

به گزارش ایسنا، «قاسم سلیمانی دشتکی» در مراسم افتتاح ۳۷ هزار هکتار از شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی استان ایلام با حضور معاون اول ریاست جمهوری اظهار کرد: در مجموع ۸۰ هزار هکتار طرح سامانه گرمسیری در استان ایلام ۳۷ هزار هکتار آن آماده بهره‌برداری شده و ۹ هزار هکتار دیگر در فاز دوم در حال اجراست .

وی افزود: با اجرای این طرح‌ها سطح زیرکشت اراضی استان ایلام از ۷۰ هزار هکتار کنونی به به ۱۷۴ هزار هکتار می‌رسد .

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: درحوزه بیابان زدایی نیز ۱۰۰ کیلومتر بادشکن، ۲۳ هزار هکتار طرح‌های آبخیزداری، ۶۷۰ کیلومتر کاشت نهال در حاشیه جاده‌ها، یک هزار هکتار مالچ‌پاشی در مهران تاکنون اجرا شده است .

استاندار ایلام تصریح کرد: برای سال آینده نیز یک ۱۵۰۰ هکتار مالچ پاشی، ۵۰ هزار اصله گل محمدی، کاشت۲ میلیون اصله نهال مقاوم در بیابان‌ها و ارسال ۶۰۰ هزار اصله نهال برای استان واسط عراق به منظور کاشت در بیابان‌ها و حاشیه جاده‌های این استان در دستور کار استان قرار دارد .

وی یادآور شد: برخی اراضی کشاورزی استان در مسیر انتقال آب قرار دارند اما آب برای آنها تخصیص نیافته که باید با اجرای طرح‌های آبیاری و زهکشی مشکلات در استان وجود دارد وزارت نیرو آب مورد نیاز این اراضی را تامین کند .

سلیمانی دشتکی تاکید کرد: شهرستان‌های مهران و دهلران به مدد حمایت دولت در مسیر توسعه هستند که امید است با ایجاد منطقه آزاد مهران و راه‌اندازی مرز چیلات دهلران روند توسعه این مناطق شتاب بیشتری بگیرد .

استاندار ایلام از مسئولان ارشد کشوری خواست، ظرفیت‌ها، منابع، مشکلات، نیازها و راه‌های توسعه استان ایلام در حوزه‌های مختلف صنعت، کشاورزی، انرژی، … به صورت ویژه در هیات دولت یا ستاد اقتصاد مقاومتی مطرح و بررسی شود.

خبر جدید  ورود توده بارشی به آسمان استان از روز جمعه
0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.