به گزارش ایسنا، «شکرالله شیرخانی» نیز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری با بیان اینکه در پائیز امسال جز ۸ استانی بودیم که نرخ بیکاری تک رقمی داشتند، اظهار کرد: مقایسه نرخ بیکاری در استان ایلام با سایر استان‌ها در پارامترهای مختلف از جمعیت گرفته تا سایر مولفه نیز بررسی شده است. وی با بیان اینکه ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 27 فوریه 2018  |  زمان: 10:13 ق.ظ  | شماره خبر: 2073   

به گزارش ایسنا، «شکرالله شیرخانی» نیز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری با بیان اینکه در پائیز امسال جز ۸ استانی بودیم که نرخ بیکاری تک رقمی داشتند، اظهار کرد: مقایسه نرخ بیکاری در استان ایلام با سایر استان‌ها در پارامترهای مختلف از جمعیت گرفته تا سایر مولفه نیز بررسی شده است.

وی با بیان اینکه در استان ایلام ۶ هزار و ۶۵۲ متقاضی ثبت‌نامی در سامانه کارا داریم، افزود: خوشبختانه توانستیم با اطلاع‌رسانی منسجم در این حوزه اطلاعات مورد نیاز متقاضیان را در اختیار آنها قرار دهیم.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان ایلام با اشاره به اینکه جمعیت بیکار استان ایلام بر اساس سرشماری سال ۹۵ تعداد ۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر اعلام شده است، اضافه کرد: از ۶ هزار و ۶۵۲ طرح ثبت‌نامی در سامانه کارا تعداد ۱ هزار و ۵۲ طرح توسعه‌ای، ۱ هزار و ۳۵۲ طرح در گردش و ۴ هزار و ۲۵۲ طرح نیز جدید هستند.

شیرخانی در ادامه با بیان اینکه از تعداد طرح‌های ثبت‌نامی در سامانه کارا ۵ هزار و ۹۸۰ طرح روستایی و ۶۷۲ طرح فراگیر هستند، گفت: به تفکیک شهرستان‌ها چرداول بیشترین و شهرستان سیروان نیز کمترین میزان ثبت‌نامی در این سامانه را داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه در اجرای ثبت طرح‌ها در سامانه کارا ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی بیشترین طرح‌ها را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان کرد: در تفکیک نوع طرح‌های ثبت‌نامی در سامانه کارا می‌توان گفت که بخش کشاورزی با ۵ هزار و ۱۷۸ طرح، بخش صنعت با ۹۰۴ طرح و بخش خدمات نیز با ۵۷۲ طرح سه بخش اول مورد تقاضای افراد هستند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام سهم اعتبارات روستایی در حوزه مشاغل را ۱۰۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اعلام و عنوان کرد: بانک‌های عامل ما در این حوزه شامل کشاورزی با ۳۵ طرح، توسعه تعاون با ۷ طرح، پست بانک با ۱۰ طرح و صندوق کارآفرینی هستند.

شیرخانی اظهار کرد: در بخش تسهیلات اشتغال فراگیر نیز سهم استان ایلام ۱۱۲ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۱۱ میلیارد تومان آن برای ۶۸ طرح مصوب شده است.

وی در پایان گفت: در بخش اشتغال فراگیز نیز ادارات جهادکشاورزی، میراث فرهنگی و صنعت و معدن به ترتیب بیشترین سهم را دارند.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این نشست مشخص نبودن راهبرد و برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی در استفاده از این تسهیلات و متقاضی محور بودن طرح‌ها،عدم توجه دستگاه‌های اجرایی به ماهیت و اهداف این تسهیلات که توسعه اشتغال از طریق طرح‌های سرمایه‌گذاری است،اطلاعات ضعیف دستگاه‌های اجرایی از اهلیت فنی و کارآفرینی مجریان طرح‌ها و وضعیت و سابقه طرح‌ها، عدم توجه به رویکرد تکمیل زنجیره تولید در رسته‌های مختلف و تمرکز زیاد و تکرر طرح‌ها در حلقه تولید را از مشکلات این طرح عنوان کرد.

وی عدم توجه به بخش عرضه نیروی کار و جامعه هدف اشتغال استان (فارغ‌التحصیلان و جوانان) و عدم ایجاد فرصت برای اشتغال متناسب با نیاز عمده جامعه بیکار استان، ضعف مشهود فقدان مشاوره و تسهیلگری لازم در بسیاری از طرح‌ها و عدم وحدت رویه بین دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها با مرکز استان و اعمال سیاست‌های متفاوت در موارد مشابه را از مسائل این طرح در استان عنوان کرد.

انتهای پیام

خبر جدید  تجلیل از سربازان نمونه در سپاه مهران
0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.