به گزارش خبرنگار مهر، بارندگی های چند روز گذشته طراوت و شادابی را به طبیعت استان بازگرداند، شهرستان های ایلام و دهلران با ۶۲ و ۱۵ میلی متر به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارندگی ها را به خود اختصاص دادند. نقشه های هواشناسی سراسر استان ایلام متاثر از سامانه بارشی نشان می دهد که ...
تاریخ مخابره: شنبه 17 فوریه 2018  |  زمان: 18:16 ب.ظ  | شماره خبر: 1523   

به گزارش خبرنگار مهر، بارندگی های چند روز گذشته طراوت و شادابی را به طبیعت استان بازگرداند، شهرستان های ایلام و دهلران با ۶۲ و ۱۵ میلی متر به ترتیب بیشترین و کمترین میزان بارندگی ها را به خود اختصاص دادند.

نقشه های هواشناسی سراسر استان ایلام متاثر از سامانه بارشی نشان می دهد که اواخر هفته گذشته وارد غرب کشور شده است.

بارش ها ادامه دارد

مجتبی میهن کارشناس هواشناسی استان ایلام در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سامانه بارش را از اواخر روز پنجشنبه و بامداد جمعه وارد استان شد و از سمت جنوب استان را دربرگرفت.

وی افزود: این سامانه بارندگی های خوبی برای کل استان داشت، انتظار داریم که حتی روز دوشنبه این سامانه بارشی به فعالیت خود ادامه دهد.

میهن پرست با اشاره به این که تقویت این سامانه بارشی از فردا بر اساس پیش بینی ها با رگبار شدید و رعد و برق همراه خواهد بود، اضافه کرد: با توجه به این که مجددا این سیستم بارشی تقویت می شود خطر سیلاب شهری و طغیان رودخانه ها وجود دارد.

کارشناس هواشناسی تصریح کرد: همچنین از طرفی شاخص های ناپایداری نشان دهنده احتمال رعد و برق، تگرگ و طوفان هستند بنابراین توصیه اکید داریم که شهروندان  در کنار رودخانه ها اتراق نکنند و از رفتن به ارتفاعات پرهیز کنند.

توجه به هشدارها ضروری است

احسان اکبری مدیر کل مدیریت بحران نیز در این خصوص در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر بحران و یا مسائلی در پی این بارش ها داشته باشیم ما در آمادگی کامل هستیم.

خبر جدید  جذب اعتبارات ملی باید در اولویت کار مدیران استان باشد

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.