معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: سند توسعه اجتماعی استان را باهمکاری دستگاه های فرهنگی تدوین می‌کنیم. به گزارش ایسنا،  «محمد نوذری» در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان ایلام اظهار کرد: در این جلسه دومبحث مهم و اساسی طلاق و ساماندهی سالمندان مورد بررسی قرار گرفت که در بحث طلاق یک معضل اساسی در بحث ...
تاریخ مخابره: یکشنبه 4 مارس 2018  |  زمان: 09:04 ق.ظ  | شماره خبر: 2376   
جمعیت

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: سند توسعه اجتماعی استان را باهمکاری دستگاه های فرهنگی تدوین می‌کنیم.

به گزارش ایسنا،  «محمد نوذری» در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان ایلام اظهار کرد: در این جلسه دومبحث مهم و اساسی طلاق و ساماندهی سالمندان مورد بررسی قرار گرفت که در بحث طلاق یک معضل اساسی در بحث آسیب‌های اجتماعی است و در حال حاضر در حال افزایش است و در بحث سالمندان هم برنامه‌ریزی مناسب برای این عزیزان و مشکلاتی که پیش روی آنان است صورت نگرفته است که برای حل این مشکلات و دیگر معضلات اجتماعی متبلابه استان باید سند توسه اجتماعی استان را تدوین کنیم بدین معنی که راهکاریی را برای رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی استان دراین سند ارائه دهیم و هم آمار و اطلاعات دقیق و یکپارچه داشته باشیم و هم راهکاری های رفع مشکلات استان را بیان کنیم.

وی تأکید کرد: با توجه به حساسیت و ظرافت مسائل حوزه اجتماعی و فرهنگی  باید در تدوین این سند تمام دستگاه‌های فرهنگی با محوریت استانداری مداخله نمایند .

نوذری با تأکید بر پیشگیری در حوزه آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی ادامه داد: در همین مدت کوتاهی که در استان ایلام حضور دارم مشکلات زیادی را در خصوص ازدواج و طلاق مشاهده نمودن و این آسیب ها قابل رفع هستند همین ازواج فامیلی که در استان ایلام وجود دارد را می توان با فرهنگ سازی اصلاح نمود .

به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، معاون سیاسی امنیتی استاندار با اشاره به تقسیم‌بندی حوزه سالمندان گفت: در بحث سالمندی ۳ دسته داریم، سالمند جوان، سالمند و سالمند پیر، سالمند جوان بین ۶۰ تا ۷۵ سال و سالمند بین ۷۴ تا ۹۰ سال و سالمند پیر هم بیش از ۹۰ سال را تعریف می کنند که نیازهای این سه گروه هم متفاوت است و در این دوران خلأ روحی احساس می شود و بالای ۷۰ سال اخلاق خاصی پیدا می کند و نیاز به توجه دارد و باید متناسب با این تقسیم بندی برنامه داشته باشیم و اگر سند توسعه استان را تدوین کنیم چرا که در چند سال آینده با افزایش جمعیت سالمند ممکن است مشکلاتی در جامعه ایجاد شود و باید از از هم اکنون خلاها و نیازها را پیش‌بینی کنیم.

انتهای پیام

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.