به گزارش خبرنگار مهر، سلام امینی روز سه شنبه در دیدار با مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اظهار داشت: اشتغال مهمترین دغدغه مردم و مسئولان در کشورمان است و با وجود اجرای طرحهای مختلف در دولت های پس از انقلاب همچنان به عنوان مشکل اصلی کشور شناخته ...
تاریخ مخابره: سه‌شنبه 27 فوریه 2018  |  زمان: 17:36 ب.ظ  | شماره خبر: 2137   

به گزارش خبرنگار مهر، سلام امینی روز سه شنبه در دیدار با مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام اظهار داشت: اشتغال مهمترین دغدغه مردم و مسئولان در کشورمان است و با وجود اجرای طرحهای مختلف در دولت های پس از انقلاب همچنان به عنوان مشکل اصلی کشور شناخته شده چرا که با توجه به هرم جمعیتی جامعه تعداد افرادی که متقاضی شغل هستند، بسیار بیشتر از مشاغل موجود است.

وی ادامه داد: استان ایلام نیز از این چرخه مستثنی نیست و با وجود اینکه جزو استان های کم جمعیت کشور نیز محسوب می شود ولی به دلیل قرار نگرفتن در مسیر صنعتی شدن با معضل جوانان تحصیل کرده بیکار دست و پنجه نرم می کند.

وی تاکید کرد: طی سالهای اخیر پروژه های بزرگی به ویژه در حوزه انرژی استان آغاز شده که در صورت بهره برداری نوید بخش آینده روشن برای استان ایلام است.

امینی به اجرای پروژه بزرگ پتروشیمی ایلام اشاره کرد و گفت: این طرح در مراحل پایانی راه اندازی قرار دارد و پیش بینی می شود سال آینده افتتاح شود.

وی اضافه کرد: در کنار این پروژه مسئولان باید به فکر راه اندازی صنایع پایین دستی باشند چرا که پیش بینی می شود پس از تکمیل نهایی آن ۴۰۰ فرصت شغلی در صنایع پایین دستی آن به وجود آید.

وی همچنین خواستار آموزش نیروهای مورد نیاز مراکز صنعتی استان شد و گفت: مراکز فنی و حرفه ای باید متناسب با ظرفیت های استان به ویژه حوزه های نفت و گاز رشته های جدیدی را تعریف و آن را به متقاضیان کسب مهارت ارائه دهند.

خبر جدید  انتظار طولانی کشاورزان سیروانی برای ایستگاه پمپاژ آب

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.