به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی  در برنامه‌ی تلویزیونی سیمای مرکز ایلام در مرز مهران اظهار کرد: امسال برای بازگشایی و فعالیت ۲ مرز خسروی و چیلات با مسوولان عراقی رایزنی های متعددی شد و با وجود توافق نهایی مبنی بر بازگشایی این ۲ مرز، دولتمردان عراقی به دلیل عدم امنیت در این کشور در ...
تاریخ مخابره: شنبه 11 نوامبر 2017  |  زمان: 13:39 ب.ظ  | شماره خبر: 603   

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالرضا رحمانی فضلی  در برنامه‌ی تلویزیونی سیمای مرکز ایلام در مرز مهران اظهار کرد: امسال برای بازگشایی و فعالیت ۲ مرز خسروی و چیلات با مسوولان عراقی رایزنی های متعددی شد و با وجود توافق نهایی مبنی بر بازگشایی این ۲ مرز، دولتمردان عراقی به دلیل عدم امنیت در این کشور در روزهای پایانی عدم موافقت خود درخصوص فعالیت این مرزها را اعلام کردند.

باید زیرساخت های ۲ خروجی چیلات و خسروی به منظور سهولت در تردد زائران توسعه یابد

وی با تاکید بر اینکه برای اربعین سال آینده باید زیرساخت های ۲ خروجی چیلات و خسروی به منظور سهولت در تردد زائران توسعه یابد، گفت: در صورت گشایش مرزهای خسروی و چیلات در کنار مرزهای مهران، چذابه و شلمچه، تردد و ورود و خروج زائران با نظم، امنیت و آرامش بیشتری صورت خواهد گرفت.

وزیر کشور گفت: امسال برای برقراری نظم و امنیت بیشتر زائران و مدیریت مرزها از تجارب سه سال گذشته استفاده شد،  باید در مدیریت اربعین برنامه‌ها و تصمیم های جدید اتخاذ شود و زیرساخت‌ها بیش از گذشته از جمله احیای باند قدیمی فرودگاه مهران برای استفاده اضطراری توسعه یابد.

وزیر کشور به موقعیت مرز چیلات در دهلران اشاره کرد و افزود: زیرساخت های مختلف مرز چیلات به ویژه در حوزه راه باید برای سال های آینده توسعه یابد تا زائران سفر ایمنی را به عتبات عالیات داشته که لازم است وزارت راه و شهرسازی برای توسعه راه‌های این منطقه اعتباراتی را اختصاص دهد.

اربعین یک مساله ارزشی و اعتقادی و اجتماعی پرشور است

رحمانی فضلی با بیان اینکه اربعین یک مساله ارزشی و اعتقادی و اجتماعی پرشور است، تاکید کرد: باید مسوولان همه تلاش خود را برای خدمات رسانی به زائران و تامین امنیت و نیازهای اولیه آنها بکار گیرند.

خبر جدید  شهروند خبرنگار ما باشید + فیلم

0/5 (0 نقد و بررسی)
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :


به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.